Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kandidat_maistor - напреднал
Вградено казанче Schell Montus C120, с бутон Schell Linear II. Ново монтирано, без някакви очевидни грешки. Не се ползва активно, на няколко пусканета се случва след изпразване да не може изпразнителя да затвори обратно и продължава да тече вода. След внимателен преглед на работата му се оказа че кукичката която издърпва ухото като че ли влиза по навътре отколкото трябва. Ухото за полвин празнене е технологично по-тясно и в него се получава някакво опиране, което не позволява на изпразнителя да се върне обратно. Ако му се помогне съвсем леко изпразнителя слиза и затваря казанчето. Формата на кукичката е леко крива, така я е измислил немеца, но някак си не ми се иска при ново гаранционно казанче да го пиля и дооформям. Двете кукички могат да се махат поотделно, махна ли тази за половината оттичане изпразнителя слиза до долу всеки път. Направи ми впечатление че кукичките хващат ушите в десният край, не знам това доколко играе роля.
Всякакви идеи и съвети са добре дошли.
kandidat_maistor - напреднал
Изглежда не обяснявам по най-лесният начин та да добавя и малко материал
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PJUWQ30ibY8[/youtube]
На това видео се вижда как изпразнителят не слиза обратно при пълно изпразване



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tuRoxEFynB8[/youtube]
При половин празнене изпразнителя има повече сила и издърпва надолу



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L0B6GuA6ll0[/youtube]
От друг ъгъл пълно празнене и незатваряне

Прикачен файл:
20161010_192031_s.jpg
Формата на кукичката.

Като гледах внимателно кукичката влиза прекалено навътре в казанчето и подпира ухото. При натискане на бутона за 1/2 има достатъчно сила и ги сваля, но при бутона за цяло празнене не остава сила да го върне надолу. Ако махна оста с кукичката за половин празнене всичко е нормално и успява да затвори.

Гаранцията е към Гресия 2 ООД, в гаранционната карта пише че идването им си го поемам аз :toimonster:
jekasus - майстор
Попита по най добрия начин, но аз ням опит с тази структура и не мога да помогна....
Геберит, Грое, Идеал, Видима, Виега, ФормаВита, Интеркерамик, VidalXL , ТЕСЕ и още някаква не се правили подобно нещо....
kandidat_maistor - напреднал
Благодаря, все пак и това е нещо.
Говорих си днес със сервиза, попаднах на много отзивчив господин, но и той беше в неведение за проблема. Ако не беше гаранционно досега да съм поорязал кукичката. :lol:
От друга страна няма да ми хареса да разкарам сервиза им, да си платя посещението и те да направят същото ....
kandidat_maistor - напреднал
Днес отрязаха тази част от кукичката която стои като добавена и за момента проблемът е решен. Не смятам че беше най-правилното решение, но пък си е в духа на форума. :mrgreen:
Според мен това е конструктивен дефект, или грешно съчетаване на различните модули.
jekasus - майстор
Полезно, ще имам впредвид с тая "мида"...

Тема "Проблем с вградено казанче - тече след изпускане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: