Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
enviro - специалист
Здравейте искам малко съвети купих си вана вече от година и ... седи така в банята не ми остава ред за нея. Та ме интересува дали е възможно да е монтирам сам или е трудно и няма как да я направя мога да направя снимки каквито трябва на всичко контакта е отдолу на стената надявам се да няма проблем с него :D и интересно че когато е сложа до стената плътноима луфт около 1см-2см различно на места какво се слага между ваната и стената и изобщо евентуално как мога да я монтирам сам тъй като много мноог не ми се дават пари за монтажа защото ми искат между 200-250лв което ми се вижда множко.
че и на самата вана нямаше нито едно упътване :D

Прикачен файл

8IMG_0262.JPG
enviro - специалист
Снощи направих няколко снимки макар и не кой знае какви
Това на краката което съм заградил то за хващане към стени ли е защото го има на всички крачета а това отгоре на самата вана по края там има този луфт за който споменах гледах че се слага някаква лайна да добре, но при влизане в ваната сега стъпвал съм когато съм боядисвал тавана и имам чуството че се отваря а в този случай щом се отваря тази лайна ще се отлепи при мърдането или аз си въобразявам че се отваря :D :-D

Прикачен файл

IMG_0272.JPG

Прикачен файл

IMG_0271.JPG

Прикачен файл

IMG_0273.JPG

Прикачен файл

IMG_0277.JPG

Прикачен файл

IMG_0275.JPG
nilro - специалист
Мисля,че трябва да намериш инструкция за монтаж,дори за друга вана.Така ще знаеш в каква последователност да я монтираш.
За луфта откъм стените,би трябвало да има метални "Z" планки,които се закрепят с дюбели към плочките/ВНИМАВАЙ ДА НЕ ПРОБИЕШ НЯКОЯ ТРЪБА!/ и после ваната се нахлузва на тях.
enviro - специалист
Никъде не намирам за жалост инструкции :shock:
jekasus - майстор
Пластмасови планки са за крепеж на долната част на декоративния панел.
За горната част на панела трябва да има така наречени "z"планки в комплекта.
За стените по-добре да сложиш профил, на който да легне ваната, най-добре алуминиев, но и UD-профил става.
enviro - специалист
Днес отидох да я огледам и утре мисля да отида да купя нужните неща и да отида да пробвам да видя какво ще стане. Днес в комплекта който беше при ваната има една малка торбичка с някакви планки снимал съм да се видят и отделно към тях има някакви болтчета с декоративни капачки и идея си нямам за какво са също видях от кутията където излизат кабелите има един син кабел който е скъсан или просто трябва да се свържи някъде, но от къде може да е не се знае. Също така гофрираната тръба за сифона е къса незнам дали ще намеря друга за да я сменя или в краен случай ще взема за да снадя още около 30см.и отностно нея как трябва да влезе в моята тръба плъсно ли трябва да е или не ако трябва да взема една дъга и да може по някакъв начин да я оплатня за да не вземе да избие водата и да текне :sad: Имам и още един въпрос изходите за вода който са ми останали и на двата ли трябва да сложа спирателни кранове или не? меките връзки който излизат от ваната и тях трябва да подменя с по нови тъй като тези са къси но се чудя 2х 1метър ли да взема или , 1х1м и 1х0.80м или това няма никакво значение? Всички тези кабели и маркучи така ли трябва да си висят то вярно че попринцип трябва да е сухо ама знам ли и аз вече :?
И задължително ли трябва да се сложат такива профили да легне самата вана на тях тьй като гледам няма много място отстрани за да може да легне не нещо :? днес пробвах регулирах крачетата и стана доста стабилна вече до ся 3 от крачетата са били в въздуха :D

Прикачен файл

20161126_172336.jpg

Прикачен файл

20161126_172431.jpg

Прикачен файл

20161126_172437.jpg

Прикачен файл

20161126_172459.jpg

Прикачен файл

20161126_175158.jpg

Тема "Монтаж на хидромасажна вана-сам или фирма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: