Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Zlateff - специалист
Здравейте, от скоро живея в стар панелен блок и имам леко оплакване от сифона в банята...Понамирисва чат пат.Поогледах го с фенерче и се оказа че е спукан.В смисъл има вода, но тя не е достатъчна да направи хубава водна тапа.Сифона е от тези старите чугунените, ако не се лъжа.Би ми се искало да го сменя, но според вас има ли смисъл да се прави тази манипулация понеже разбрах че е свързана с доста къртене?Иначе във ВИК-то до нас видях много хубави сифончета. :finga: :toimonster: :toimonster: :partyman:
kozl - майстор
Къде му е убавинята на сифона :? Кат го похлупиш с капачката отгоре и убавинята се не види.
Ти сифоня ли аресваш или капака?
За мен най-добрия сифон за баня е този, който е измислен лесно да се обслужва и да е от дълготраен материал. Клапата си е екстра, но пък и причина за по-често обслужване.
Zlateff - специалист
Абе да ти кажа и двете ми харесаха :-D Проблема е частично решен понеже днеска жената ще отлее една силиконова тапа, и като не се ползва сифоня тапата ще стои.Иначе ми се искаше сам да си го сменя , ама пусто като не съм правил такоз нещо до ся и ме добъзя.Представи си да спукам някоя тръба или да не направя хидроизолацията като хората, ще ги навидня тия под мен.Ако правим цялостен ремонт на банята по-нататък всичко ще се сменя. :partyman: :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Със спукан сифон си ги наводняваш, просто още не са забелязали. Та, земи чети, образовай се, че ще правиш спешен ремонт май
VLADO66 - майстор
Като не искаш да къртиш, взимаш една шкурка, хубаво зачистваш спуканото и около него, измиваш, оставяш да изсъхне и залепваш с това http://www.servina.net/stroitelna-himiy ... 11299.html
Svezar - специалист
n_a написа:
Със спукан сифон си ги наводняваш, просто още не са забелязали. Та, земи чети, образовай се, че ще правиш спешен ремонт май
Абсолютно е така,сигурно спуканото е малко или водата си е намерила такъв път че комшийте не го виждат :wink: На моя му беше прогоряло дъното от прекалено силни дози сода каустик и докато чакам майстора вече няколко месеца е обмазан дебело със полиуретаново лепило и няма ядове,може така да се ползва години :idea:

Тема "Смяна на подов сифон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: