Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
iliya_i - майстор
Semiuser написа:
Привет отново,
Малко се забавих с монтажа, но поне купих вентилатор и обратна клапа....
Ами нали ти казахме ф125. Ти си взел вентилатор ф100. Това е диаметъра на кръглата част дето влиза в тръбата, а не на решетката отпред. Сега има много да уплътняваш - цели 40 мм.
А по въпроса за кабелите - някой който разбира да погледне на место - дали се захранват заедно с лампата, или в ключа за лампата има още един кабел. Във вторият случай ще трябва ключа да се смени със сериен.
Semiuser - напреднал
Мда, купувах го от кварталната железария, а там имаше само 100 мм. Мой е пропуска. А има ли голяма разлика между 100 мм и 125 мм? Уплътняването не е чак такъв проблем.
EDI - майстор
И дебита е различен.
Semiuser - напреднал
Ахам, и на мен нещо подобно ми мина. Значи остава да си платя за грешката, като ... си платя за нов вент. :cool: Вместо да пия две студени уискита, ше пия две студени води и толкова ...
EDI - майстор
Все ще му намериш място някъде на 100 мм.Ако не можеш да го замениш, де.
Semiuser - напреднал
Успях да подменя вентилатора с по-голям - 120 мм. Оказаха се добри хора в магазина, ше пия нещо за тяхно здраве. :cool:
Semiuser - напреднал
Най-накрая вентилатора е монтиран! Мисля, че стана много добре. Залепен е със силикон, който уплътнява. Другото, което е, че поради естествена вентилация коминът дърпа въздух и от това перката се върти постоянно. Не знам дали това няма да увреди вентилатора? :cool:
Staio1 - специалист
Ще използвам темата, за да ви попитам и аз за съвет. Банята е с дължина 3 метра има комин на стената зад вратата. Срущу вратата ще е местото за душ, което ще е отделено с параван. Та вапроса ми е, може ли като направя окачен таван над него да пусна 2,5 -3 метра въздуховод и да сложа вентилатора над пространството за душа, като го в ключа в комина. Дали ще може да изкарва парата при положение че знам, че тези битовите вентилатори нямат особен напор и този хоризонтален участък от 2,5- 3 метра да не го неутрализират. Иначе не е голяма баня 3 на 1,4 та ако взема вентилатор с дебит 250кубика добре ли ще е.
шоп - майстор
Няма да имаш проблеми
kozl - майстор
Semiuser написа:
Само, че ключа на банята е единичен и не ми е ясно дали инсталацията там позволява да се сложи двоен ключ, така че вентилатора да се регулира самостоятелно? Чудя се и друго, тези стари кабели дали са в добро състояние, за да се свърже устройството с тях.
Махни ключа и преброй колко жици има в конзолата. Ако са 3 може и да стане :?

Тема "Монтаж на вентилатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: