• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

Накратко за случката.
Баня в панелка на над 10 години в добро състояние, но има теч в долния ляв ъгъл или водата се процежда през панелите.
Извикахме фирми с FLIR камери, пенсиите с малка (евтините модели дават отклонения), ние с голяма (възможно водата да минава през някоя от фугите, но не било сигурно), но ваната е облицована. Ако бяха каналите щяха да се издавят, а явно сълзи от някъде.Мазилката на тавана в съседите е 1\4 обхваната от въпросния теч за 10те години и твърдят, че ние сме избили ХИДРОИЗОЛАЦИЯТА?! в панелката, което не ми се вярва да е така, нищо, че пода е 7cm по-нисък. Минах фугите с CT10 на Ceresit и сега мисля да запечатам всичко с безцветен силикон. Снимки в галерията.
https://postimg.org/gallery/3g9vq2cnu/
Просто не ми се кърти всичко и на финала да се окаже, че панела е мръднал, приемайки факта, че след силното земетресение в Перник преди години се напукаха стени.

Ако имате идея ще се радвам да Ви изслушам.

Благодаря за отделеното време.
И при мен имаше подобен проблем. Оказа се сифона не беше плътно легнал на ваната и под коритото се събираше вода. От там малко по малко течеше надолу.
chapara - майстор
Какъв е сифона на ваната :?
jekasus - майстор
chapara написа:
Какъв е сифона на ваната
Не от него...
chapara - майстор
Ая сега, дублира ми се мнението :?
Последна промяна от chapara на съб фев 25, 2017 9:42 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Ще видим, залагам че без къртене, рано или късно няма да мине и ще е от...някъде си около Г точката, особено ако е пластмасов а не месингов :) @
jekasus - майстор
Реже се отвор в облицовката на вана около сифона - размера, колкото една ревизионна вратичка и тогава се мисли...
chapara - майстор
jekasus написа:
Реже се отвор в облицовката на вана около сифона - размера, колкото една ревизионна вратичка и тогава се мисли...
Тъй де, не съм казал всичко долу, ама с малък отвор, трябват гумени ръце, все пак трябва досег и до преливника :x :-D , а там има и един крак на ваната :-D Джеки, колко сифона на зидана вана си сменил, не се заяждам, интересно ми е :?
jekasus - майстор
chapara написа:
Джеки, колко сифона на зидана вана си сменил, не се заяждам, интересно ми е
Поне десет, и течове в някои от тия вани не са били свързани с сифони.
Всъщност не съм сменил , а ги премахнах заедно със ваните :-D
chapara - майстор
jekasus написа:
chapara написа:
Джеки, ..,,
Всъщност не съм сменил , а ги премахнах заедно със ваните :-D
Ти като зъболекарите, не желаят да лекуват зъб, направо с клещите :-D ,тааа, всичко долу, ама човека не иска :cool:
  • 1
  • 2

Тема "Теч в съседи от баня с изкъртена хидроизолация :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: