Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
seadreams1980 - помощник
Здравейте,
Имате ли впечатления с какъв материал е разумно да се задигне тоалетна чиния? Казусът е следният: трябва да монтираме ъглов моноблок, върху плочки, които са с наклон, заради отичането към сифона. Заради този наклон, се появява разлика в нивата на плочките под моноблока и предната му част трябва да се надигне с около 3см, за да се изравни със задната. Имате ли идея с какво можем да я надигнем, така че хем да е здраво, хем да не спукаме чинията, ако някой по-едричък я ползва? :)
Поздрави!
toshetozaz - специалист
3 см е много.Какъв е този наклон баси?
Djack - специалист
Ебаси наклона!? Ще се изпотрепите в тая баня!?
burkov - специалист
Няма бе, ще се гепат за кенефа, ако паднат :lol:

Можеш с дървена подложка. Игра ще е да я изрежеш точно, но пък после ще я лепиш със силикон, така че ако има малки отклонения, ще ги поеме.
muhala - майстор
Има ли вариант да изградиш нивелирана равнина от същите плочни с контура на кенефа ?
Гост - специалист
И аз съм за този вариант- Клин от плочки+лепило. Горната повърхнина- нивелирана
preslav - майстор
seadreams1980 написа:
Здравейте,
Имате ли впечатления с какъв материал е разумно да се задигне тоалетна чиния? Казусът е следният: трябва да монтираме ъглов моноблок, върху плочки, които са с наклон, заради отичането към сифона. Заради този наклон, се появява разлика в нивата на плочките под моноблока и предната му част трябва да се надигне с около 3см, за да се изравни със задната. Имате ли идея с какво можем да я надигнем, така че хем да е здраво, хем да не спукаме чинията, ако някой по-едричък я ползва? :)
Поздрави!
Вероятно бъркаш с тези 3 см. но както и да е. Това, което съм виждал "майсторите" да правят е поставяне на дървени клинчета до получаване на нужната нивелация, а после подмазваш около клинчетата, когато лепилото засъхне вадиш клинчетата и подмазваш и дупките останали от тях. За да си сигурен дюбелираш клекалото, за да не се пукне само бележиш, махаш го от пресния разтвор, биеш дупките и връщаш клекалото на мястото му - не затягаш винтовете, а само ги навиваш.
Клинчетата можеш да махнеш и след окончатеното стягане на какъвто и да е разтвор.
chapara - майстор
Поредната луда история ако е вярно, 3 см. в основата само :shock: :shock: :shock: :shock: :-D
Ако е 3мм. до 1 см. монтирай си моноблока, няма да се усеща наклона :wink: :roll: Е има начин и за повдигане , но до 5 мм. в основата, съответно 1 см. при седалото :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Аз пък като видях заглавието реших, че някой се оплаква, че са му гепили цукалото :-D
Потвърждавам начина на Преслав. Все пак и аз изобщо не ги възприемам тези 3 санта...
jekasus - майстор
Hoвoceлckи написа:
Все пак и аз изобщо не ги възприемам тези 3 санта...
Определение е на такъв под е " наклон водопад" :-D има и наклон метла :-D

Тема "Задигане на тоалетна чиния?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: