Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Neznam86 - напреднал
Какво може да се сложи вместо плочки в банята?
Bo-Yan - специалист
съб юни 17, 2023 9:35 pmNeznam86 написа:
Какво може да се сложи вместо плочки в банята?
Хидроизолация и отгоре дървени скари. Като пода на общата баня на летния лагер в Шкорпиловци през 90те. Най хубавите ми спомени от баня изобщо 😀

Друга идея - водна мембрана за покриви и ситна баластра отгоре. Като на плажа в Дунавци.
Avas_co - майстор
За под - винил, микроцимент.
За стени пак микроцимент и разни варови мазилки има подходящи, а и с пвц ламинат ставало, но на мен ми е ужасно грозен.
chapara - майстор
Португслски вариант😊








Найс ъ? Сега изкъртик миФките😁😄😁, бояджийска работа😉
MamaMy - майстор
съб юни 17, 2023 9:35 pmNeznam86 написа:
Какво може да се сложи вместо плочки в банята?
Има всякакви опити да таковаш гявол га фърка, но за сега май само евреите са успели. Ти Ааврам ли беше или Исак? :-D
Ако е можело или ако е било удачно римляните също щяха да ползват друго вместо теракота. За сега по-евтино и по-дълготрайно не е открито.
Ако целта не е евтино, мое да наредиш картини на Ван Гог. Ако целта е основно дълготрайност, и мрамора ще ти свърши работа. Ако пък търсиш евтино, найлонът въобще не е скъп.
LazarGanev - "Велик майстор"
Сега тъкмо един клиент ми разправя, че в баните нямало да е плочки, а някакви бои, не знам. Като му гледам къщата ( с 3 бани) - не го прави от липса на пари, ама не знам защо, не съм го разпитвал.
miliad - майстор
Виждал съм баня налепена изцяло с цветно стъкло на стената. Пода беше с плочки.
MamaMy - майстор
Все още се срещат бани без плочки от едно време. Пода с мозайка, а стените с военно зелена блажна боя. Фатмашка история. Не знам да се е наложило като мода :lol:

Тема "Заместител на плочките в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: