• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Nixon721 - помощник
Здравейте. Душа е на Идеал Стандарт и при усилване налягането, струята буквално изхвърля горната част, която е над държача за стената. Там има миниатюрна дупчица, в която предполагам е имало винтче или кой знае какво. Надявам се от снимките да стане ясно. Въпросът ми е има ли си име този чарк и дали може да се купи? Или пък начин за "побългаряване", колкото и да е нежелателно?
Прикачен файл:
IMG_20230822_200513 (1).jpg
Прикачен файл:
IMG_20230822_200537.jpg
torbalan - Дървен философ
Единственото, което ми идва на ум, е да отидеш в някой магазин, в който се предлагат такива душове (и ги има монтирани в шоу рум) и да разгледаш как е монтиран...
Nixon721 - помощник
Утре това ще направя, но много се съмнявам ако там е имало нещо винтоподобно, че ще мога да го намеря като резервна част.
torbalan - Дървен философ
Може да се наложи да импровизираш. Винче с подходящ диаметър и течен уплътнител за резба примерно...
Или винтче и конеца на Локтайд.
Или пък нещо друго - двукомпонентна смола, като пластелин.
nork - специалист
Ай стига глупости....
Във всяка една железария която питаш ще ти дадът стоперен винт. Изглежда ето така:
https://www.fixator.bg/krepezhni-elemen ... yakost-8-8
Само виж дали е 4 или 6мм, че не съм сигурен какъв беше.. Задължително бронз или неръждавейка.
вт авг 22, 2023 10:50 pmnork написа:
Ай стига глупости....
Във всяка една железария която питаш ще ти дадът стоперен винт. Изглежда ето така:
https://www.fixator.bg/krepezhni-elemen ... yakost-8-8
Само виж дали е 4 или 6мм, че не съм сигурен какъв беше.. Задължително бронз или неръждавейка.
Баси, якост 8.8!!!
Едно от малкото мнения в 10ката!
nork - специалист
вт авг 22, 2023 10:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
Баси, якост 8.8!!!
Едно от малкото мнения в 10ката!
Ти уж четеше като библия, ама май кат дявол евангилие! Показвам картинка.
chapara - майстор
Човече каквото и да правиш, си в зона с варовик. Всеки месец киснене системата в бял оцет. Получаваш запушване и налягането ти прави проблеми😉
вт авг 22, 2023 10:59 pmnork написа:
вт авг 22, 2023 10:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
Баси, якост 8.8!!!
Едно от малкото мнения в 10ката!
Ти уж четеше като библия, ама май кат дявол евангилие! Показвам картинка.
Вечер си много концентриран и буквален, но правилно си писал- "четеше".
Който чел-чел, когато трябвало. Пък и когото трябвало.
Изкефих се на данните от картинката, както и на мнението, като цяло.
Дано случи на железария!
Nixon721 - помощник
При огледа на местопрестъплението се установи,че пластмасова скобичка лежи в едно жлебче и вероятно е по-малка от необходимото, защото пъпката която е на скобата не влиза добре в отвора на тръбата (където си мислехме че се навива стопорен винт) и не я застопорява добре. Съмнявам се да се продават някъде такива скоби, но пък ми се родиха две идеи за побългаряване. Благодаря за отношението!

Прикачен файл

IMG_20230823_091646 (1).jpg

Прикачен файл

IMG_20230823_090436 (1).jpg
  • 1
  • 2

Тема "Малко помощ за душ!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: