• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Т'ва са двувходови блокчета, строени, да, 60те. Експериментални от дясно на Ботевградското посока Ботевград, мисля, може да има и от другата страна на булеварда. Панелите са тип ,, Спирол", с надлъжни обли кухини. Голям проблем им е покрива, съчувствие. Стените са тухлени и като цяло е успешно строителство във времето на нямането,, което определя икономиите. Не съм Гуро, съпругата ми имаше наследствен такъв, който продадохме, не за друго, не ни трябваше.
За плочките в хола нямате коментар??
Корниза трябва да е на тавана!!
Gatta_Negra - напреднал
Не е Ботевградско, но да, кухи панели на пода и тухлени стени, тесни стълбища, 4 етажни и без асансьор.
Плочките са,понеже е кухньохол, такъв му е джинса. Чакаме дървениите,че още ги кроят. Нямам коментар, да, седят си и не мърдат, за разлика от банските :\ Ма те са 20х20, и са от друга фирма и производител (ако въпросът всъщност е "що са толкоз грозни"- щото обичам цигании, специално ги избрах 1по 1 коя къде да е :mrgreen: )
Да, г-н корзинът обезателно ще се озове на тавана , няма да остане така. Ще водя преговори или с баняджият или с паркетаджият да пробие тавана, понеже ето, опитах, ма не ми се получи.

Шибнах го там, поне да се уверя, че не ми харесва, щото де да знам, можеше пък да съм живяла в заблуда, знам ли. Ма не съм. Сега поне докато го преместят няма за влизат буболечки (пълно е с миризливки ,калинки и пеперуди).
Не знам за какви прозорци ги слагат тия планки по 5 см, като трябва да са поне 15, 20 даже за двойна релса.
chapara - майстор
Не, въпроса не е в красотата, Вие ще си ги гледате. Питах за здравината и разбрах. Така както казвам се доказва тезата ми: Голями плочи, голями проблеми.
Gatta_Negra - напреднал
Е щото нали да сме модерни, малките плочки били отживелица, бавно се лепели, имало фуга.. 3000 пъти съжалих и няма да повтарям повече.

Как пък 15х15 в съседния квартал не мръднаха от 75та насам, че и поне 2 големи земетресения е имало. Зае*и.

Мисля тая напуканата стена ако я къртим сега, да я направят 10х10 или направо с тия пана за басейни, поне няма да се бъгне "дизайна " толкова.
chapara - майстор
чет сеп 07, 2023 10:28 amGatta_Negra написа:
Е щото нали да сме модерни, малките плочки били отживелица, бавно се лепели, имало фуга.. 3000 пъти съжалих и няма да повтарям повече.

Как пък 15х15 в съседния квартал не мръднаха от 75та насам, че и поне 2 големи земетресения е имало. Зае*и.

Мисля тая напуканата стена ако я къртим сега, да я направят 10х10 или направо с тия пана за басейни, поне няма да се бъгне "дизайна " толкова.
+1 разбрал👍. Нови дизайни по чести ремонти. Хубаво, даже много, но без приемственост и липса на квалифицирана работна ръка, ние се задъхваме, не, просто издишаме с този огромен сграден фонд. Не ми се мисли.🙄
Gatta_Negra - напреднал
Така.
Приятел на приятел сподели техния доверен майстор.
Той огледал добре, почукал тук и там ,(аз не присъствах, но имах представител) и ме уведоми, че според него се касае за недобра основа.
Ама да ги сменял той му било някак неколегиално.
Ма те нямало да паднат.

Просто нямам думи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ми те няма да паднат.
Все повече не разбирам какво Точно е проблемът. Много цветисто пишете
Gatta_Negra - напреднал
проблемът явно е породен от че не са махнали винервайса, а са плякали грунд с пясък, който не е пенкилер.
а на мен ми беше важно да добия научно обосновано предположение за какво причинява напукването. освен, нали, мнението на някой пристрастен, който евентуално ще го или няма да го работи.
пък сега вече проблемът е кой ще смени плочките, щото единия не мъцва, другия не му било колегиално.
кифли пълни.
благодаря за вниманието и идеите, ще потърся кой е админ, да я изтире или архивира или пък не знам и аз темата.
форумът е супер полезен, благодаря, че го поддържате жив.
B0bi - специалист
Не си прави труда - тук няма такава практика. Теми се заключват или трият изключително рядко. Основно, когато преливат от спам или не се харесват на модератора. Всички други остават отворени завинаги с идеята други с подобни проблеми да не започват дискусиите отново, а да продължат с питане в съществуваща тема и така всички отговори да са на едно място.
Още повече е редно, когато решиш окончателно проблема си и всичко излезе наяве, да напишеш решението. Не всичко предвидено тук от специалисти, накрая излиза вярно и правилно. Все пак не е като да се види на място. Аз лично съм скептичен, че напукването на глазурата е следствие от "лоша основа". Също така не съм убеден, че трябва да се свалят плочките и залепят наново, понеже със сигурност ще паднат в близко бъдеще и са опасни. Та ще ми бъде интересно да прочета (и видя) след като бъдат свалени, че причината за всичко е точно винервайса. Така че лично те моля да напишеш развръзката!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Помощ! Пукнатини в глазурата на плочки - италиански фаянс)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: