Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Boychev - помощник
Здравейте, предстои ми подготовка на баня в ново жилище. Въпросът е, че не мога да взема решение относно избора на отопление. Банята е е 6 кв.м.,северно изложение,10см ЕПС, последен етаж. Чудя се дали да е маслена лира,дали конвектор ,дали подово/вдигане на нивото на замазката е под въпрос/.Ако споделите и конкретни марки , производители и модели/може и на лични/,ще бъде от полза също. Прилагам примерна визуализация на помещението и предварително благодаря на отзовалите се.

Прикачен файл

баня2.jpg

Прикачен файл

баня 1.jpg
Последна промяна от Boychev на нед яну 14, 2024 1:35 pm, променено общо 1 път.
DundyTheCroc - майстор
Личното ми мнение е, че подовото създава най-голям комфорт в банята. Аз лично съм с наследствен конвектор, бързо стопля въздуха, но краката ти остават лед.
Boychev - помощник
нед яну 14, 2024 1:04 pmDundyTheCroc написа:
Личното ми мнение е, че подовото създава най-голям комфорт в банята. Аз лично съм с наследствен конвектор, бързо стопля въздуха, но краката ти остават лед.
Ако споделите конкретен производител, ще съм благодарен.
DundyTheCroc - майстор
Не мисля, че производителя има значение, но е някакъв стар модел Noirot 800 вата, банята е към 8 квадрата.
speka_rs - майстор
Подовото освен замаска, ще иска и изолация от долу.

Ако можеш да махнеш замаската, да сложиш изолация и след това тънка замаска под плочките това ще е най-доброто.
Boychev - помощник
нед яну 14, 2024 3:27 pmspeka_rs написа:
Подовото освен замаска, ще иска и изолация от долу.

Ако можеш да махнеш замаската, да сложиш изолация и след това тънка замаска под плочките това ще е най-доброто.
Обмислям и този вариант,така или иначе ще се кърти да се сменят сифоните,макар че с цялата баня незнам дали няма да глътна прекалено голяма хапка.
chapara - майстор
Тънка армираназамазка, със задължителна дебелина 5см! :wink:

А хапката ще е задавяща.
Има стенни духалки, 100тина лева, с датчици за температура и чсовник вкл./изкл.
Boychev - помощник
нед яну 14, 2024 6:23 pmchapara написа:
Тънка армираназамазка, със задължителна дебелина 5см! :wink:

А хапката ще е задавяща.
Има стенни духалки, 100тина лева, с датчици за температура и чсовник вкл./изкл.
Ще е задавяща от към къртене предполагам?
Колко е оптималната дебелина на изолацията и каква би следвало да бъде,ХПС или нещо друго?
chapara - майстор
Мин.4см.
Задавянето, хм...от направата и матерялите.

Тема "Отопление на баня с ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: