Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Бако_Патъра - напреднал
Здравейте, от заглавието мисля, че става ясно какво искам да направя. Да коригирам улягане с 2-3 мм на под в баня с водно стъкло. Просто да напълня "падината" с водно стъкло, като ѝ направя нещо като басейн/кофраж, за да не се разлее извън нея. Като изсъхне ще е прозрачно и едва ще си личи и наклона ще е оправен. Забравих да спомена, че участъка от ремонта е с размери от около 30х30 см. Щеше да е още по-лесно да стане с желирано водно стъкло и маламашката, но не знам как се желира водно стъкло и ще карам с кофраж.

Според вас идеята революционна ли е за майсторите на доизкусуряването и ако не е, то защо? :?
ivanovbg - майстор
Ще чакаш доста докато се втвърди. То се втвърдява от въглеродния двуокис във въздуха. Като се втвърди кората няма как да влезе отдолу въздух и да го втвърди отдолу.
Бако_Патъра - напреднал
съб апр 27, 2024 1:59 pmivanovbg написа:
Ще чакаш доста докато се втвърди. То се втвърдява от въглеродния двуокис във въздуха. Като се втвърди кората няма как да влезе отдолу въздух и да го втвърди отдолу.
Това е вила, мога да чакам с месеци. Аз си мисля, че все някога ще се втвърди. Все пак и плочките и цимента под тях са пурьозен материал. Ако само чакането е проблема, пак добре.
ivanovbg - майстор
Като си го решил,що питаш?
chapara - майстор
съб апр 27, 2024 1:29 pmБако_Патъра написа:
Здравейте, от заглавието мисля, че става ясно...

Според вас идеята революционна ли е за майсторите на доизкусуряването и ако не е, то защо? :?
Никак не става ясно преди плочките или след тях, защото не е споменато изрично!

Революционно😁не е!
Майсторите не стигат до такива революционни постижения, че да остава вода която не си е намерила пътя към сифона. Майстора би изкъртил пода и би го оправил, ако..... е майстор и никога повече не би го допуснал. Ноо...за негова сметка!

Успех..с революцията😉
zz_stefanov - майстор
То водното стъкло не е ли импрегнатор, не знам дали си запазва обема, че да го ползваш за саморазливна замазка.
Ако ще го правиш първо запечатай основата с един пласт, пък после саморазливай.
И да кажеш какво е станало :)
Росен87 - специалист
Ако ще го правиш върху плочки водното стъкло няма да ти свъши работа. По добре се насочи към епоксидна смола.
LazarGanev - "Велик майстор"
Кака, честито нов аватар, ама що на празна чаша гледаш сеир?
Бако_Патъра - напреднал
То пък един сеир. Да висиш в някъф забутан форум узурпиран от пенсионери и да правиш спам. Голям кеф.

Тема "Водно стъкло за коригиране на наклон в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: