• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
plumber - специалист
Браво че се реши проблема толкова лесно и евтино :)
Letajanta - помощник
Здравейте и аз имам проблем с казанчето ,но при мен е при пълненето .Разглобих го няколко пъти като го стегна не пълни ,като го разхлабя пълни и като затвори поплавъка продължава да тече .
oysterbay - помощник
И аз съм със същия проблем, сълзи постоянно, оправи се временно след намаляне нивото на водата.
Tzezar - специалист
И аз имам същия проблем.След като изтече водата и затварящия механизъм не уплътнява добре и си сълзи, което пък води до постоянно допълване.Все едно че си оставил отворен кран.
VLADO66 - майстор
Механизма за пълнене е отдясно на последната снимка и ако е с долно пълнене е същия и струва 12 лв..
dolli - специалист
Моля за извинение, че слагам въпрос в чужда тема, но ми стори нерационално да пускам отделна тема. Проблемът е следния - моноблок "Корона" на Видима. "Специалистът", който го монтира преди две седмици /да му изсъхнат ръцете дано :x / ми е скапал уплътнението между казанчето и чинията - не го е центрирал правилно и частта, която излиза от казанчето го е смачкала. Протече естествено! Намират ли се лесно такива уплътнения ? И къде да го залепя за казанчето или за чинията и да нахлупя казанчето отгоре /некадърника така го прави/? Извинявам се въпроса, жена съм и нищо не разбирам, но имам намерение сама да си оправя този проблем. Писна ми да плащам да несвършена и некачествена работа.
Тани - модератор
Щом си си платила извикай "майстора" да си го оправи за негова сметка!
chapara - майстор
dolli написа:
Моля за извинение, че слагам въпрос в чужда тема, но ми стори нерационално да пускам отделна тема. Проблемът е следния - моноблок "Корона" на Видима. "Специалистът", който го монтира преди две седмици /да му изсъхнат ръцете дано :x / ми е скапал уплътнението между казанчето и чинията - не го е центрирал правилно и частта, която излиза от казанчето го е смачкала. Протече естествено! Намират ли се лесно такива уплътнения ? И къде да го залепя за казанчето или за чинията и да нахлупя казанчето отгоре /некадърника така го прави/? Извинявам се въпроса, жена съм и нищо не разбирам, но имам намерение сама да си оправя този проблем. Писна ми да плащам да несвършена и некачествена работа.
Ако си от София ,мога да ти подаря уплътнение, а иначе се лепи за чинията естественно Изображение
dolli - специалист
Моля ви, дайте указания /като за неспециалист/ как да сваля вътрешните джаджи от казанчето на моноблок Корона на Видима. Течът, който имах се оказа не от деформираното уплътнение, а от дефектни конусни гайки - тези с които се стягат болтовете от долната страна на казанчето. От сервиза ми пращат нов комплект, но аз трябва да си го сменя сама защото : 1. Майсторът ми не си вдига телефона като му звъня.
2. От сервиза не им се праща човек на адрес, защото сервизът по гаранционната поддръжка на Видима е на 100 км. от мен.

Така че приемам съвети - знам как да развия копчето и да сваля капака на казанчето, също и как да сваля самото казанче от чинията, но как да извадя чарковете от вътре за да достигна до пустите болтове. моноблокът е с долно оттичане и долно водоподоване, ако това има значение ... Помощ, моля :cry:
jekasus - майстор
Явно е с винт под копчета, много-много не им обръщам внимание, кой модел как направен.
Натискаш копче "1/2" и вадиш "полумесеца" нагоре, после и копче "1/2" . Винта го отвиваш с кръстата отверка.
Като слагаш новия комплект болтове, сложи и силикон.

Прикачен файл

DSC_0229.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Моноблок Видима - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: