• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
toni_g79 - специалист
hidrazin написа:
toni_g79 написа:
Аз пък с такъв ментак и фазомер на 12в си оправих оттечките на колата + още няколко неправилно свързани кабела ........ :supz:
Оттечките може и да си оправил на колата, защото явно и тя се е оттекла, но не бъди толкова сигурен за УТЕЧКИТЕ.
До къде го докарахме с образованието? :? Вече на нищо не ги учат. :evil: :evil: :evil:
А иначе уреда върши работа - да си измериш някоя ламба дали е изгоряла, дали някоя жица не е прекъснала ... такива работи.
:partyman:
Лапсус дигиторум и ракиджосум ,ако мъ разбираш.Школата ми по правопис е от оная,където ме пращаха с шамари да се подстригвам,че ми била дълга косата на врата,а сутрин ни проверяваха ноктите,и обувките след сутришната гимнастика :yawinkle: НОН ЕСТ ПРЕКЛАРЕ СЦИРЕ БЪЛГАРСКИ,КВАМ ТУРПЕНЕСЦИРЕ.........Благодарско иначе за поправката..........
abracadabraabrac - специалист
Всичко е точно, колеги... Настроих го(донякъде), нещо бъгав е уреда. Но, с тримирчето(вярно за това е сложено от китайката...) и тест с другия мултицет го докарах до почти същите резултати на волтажите(каквото мерих де...). Ампери не съм мерил. То и да си призная май и не зная как да премеря... -Срам. Даже може и да ме научите, ако не ми се накарате...

П.П.
Това време с косите и петолъчките на петлиците на реверите май пак ще дойде, ако не успеят протестите... Боже опази!
angelfilev - специалист
hidrazin написа:
toni_g79 написа:
Аз пък с такъв ментак и фазомер на 12в си оправих оттечките на колата + още няколко неправилно свързани кабела ........ :supz:
Оттечките може и да си оправил на колата, защото явно и тя се е оттекла, но не бъди толкова сигурен за УТЕЧКИТЕ.
До къде го докарахме с образованието? :? Вече на нищо не ги учат. :evil: :evil: :evil:
А иначе уреда върши работа - да си измериш някоя ламба дали е изгоряла, дали някоя жица не е прекъснала ... такива работи.
:partyman:
На форума от време на време се появяват нови думи по известни причини. :)
Често пъти са логични, а понякога и сполучливи.
В конкретния случай предпочитам "оттечките" пред някакви си "утечки". :)
QuietStep - специалист
А какво правим, ако в уредчето няма тримери. И мери много колебливо мрежовото напрежение - играят показанията с 10-на волта?
Не, че ще го направим истински мултицет, ама тръпката си стои... :-D
hidrazin - майстор
QuietStep написа:
А какво правим, ако в уредчето няма тримери. И мери много колебливо мрежовото напрежение - играят показанията с 10-на волта?
Не, че ще го направим истински мултицет, ама тръпката си стои... :-D
На близо няма ли контейнер за отпадъци?
Това с "настройката" ми звучи като вица за Трабанта дето му сложили двигател от Мерцедес. Клиентът бил много щастлив защото веднага усетил мощта на двигателя от Мерцедес - направо космите на ръцете му настръхнали като запалил. Имало само един проблем - като тръгнал от сервиза стигал само до светофара и Трабанта сам се връщал до сервиза и така няколко пъти. Като направил рекламация му обяснили че за толкова пари са му сложили двигателче от Мерцедес, ама от чистачката на Мерцедеса.
Сори за оффтопа. :)
angelfilev написа:
В конкретния случай предпочитам "оттечките" пред някакви си "утечки". :)
Тенкю баба за корекцията. И аз не съм безгрешен. Ще се старая повече. :-D Това не означава че ще си затварям очите и ще подминавам неграмотно написани постове. :-D
:partyman:
Pinto - специалист
Може ли в домашни условия да се тества един мултиметър дали дава верни показания. Предполагам, че ако се замерят резистори закупени от магазина може да даде някаква представа за точността при замерване на съпротивления. Как да проверим точността на измерване на напрежение.
hidrazin - майстор
Може и в домашни условия да си го провериш ако имаш нещо такова:
Fluke 5522A
Мисля че може да се намери за около 50 000$. :?
:partyman:
dtmf - специалист
Pinto написа:
Може ли в домашни условия да се тества един мултиметър дали дава верни показания. Предполагам, че ако се замерят резистори закупени от магазина може да даде някаква представа за точността при замерване на съпротивления. Как да проверим точността на измерване на напрежение.

В ибей има разни платчици приставки за тестване и настройка на мултимери. По спомен някъде към 20-50 USD с прецизни резистори, източник на ток и няколко напрежения.
http://www.ebay.com/itm/DMM-DVM-Calibra ... 4175677cb0

В момента ползвам някакъв чип ( REF нещо си,не го помня) източник на еталонно напрежение 2,500 V 0,05%. Горе долу става за настройка и проверка на китайски мултимери. Единия ми мултимер няма тримери за настройка , а изглежда се прави електронна настройка чрез бутоните, но още не съм го пипал понеже се държи добре.
  • 1
  • 2

Тема "Евтин китайски мултицет,-настройка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: