От мобилни телефони до цифрови камери
ben84 - специалист
AAsat написа:
Когато сензора отчете повишаване нивото на звука, задейства чакащ мултивибратор ( реле за време ), което включва за определено време релето и разшунтирва съпротивлението при което силата на звука намалява. След изтичане на времето на сработване на релето съпротивлението отново се шунтира и мощността се възстановява.
...Мощността се възстановява, уредбата изгърмява за момент и пак релето сработва. Голям майтап ще е тая система с реле за време.
Това ми се чини, че требе да има плавно увеличаване и намаляване, меко регулиране на мощността. По тоя начин ще се постига и някакво равновесно положение.
Покрай басейна може отделни тела с намалена мощност да се монтират независими от системата за автоматично регулиране.
Успех!
bulhomes2 - майстор
Тук правим система, която по-скоро да "подскаже" на гостите, че не трябва да усилват до край при отворени стени. Тоест системата ще сработи когато някой усилва звука и ще може веднага да го намали. Ако намаляването и увеличаването са плавни има риск увеличаващия да си помисли, че нещо и има на уредбата, а не, че той го е задействал. И не само за да има звук около басейна си играем с това. Тези огромни и скъпи отваряеми стени ги правя за да може стаята да се използва и денем с чувството, че си под навес (на открито). И трябва да може тогава да си работи уредбата (на нормални нива).
Прикачен файл:
Frenski prozorec.jpg
Frenski prozorec.jpg (41.54 KиБ) Видяна 2224 пъти
ge6aaaa3 - специалист
ТЦ, т'ва нЕма да го бъде... Само има голяма вероятност да си развалиш захранването на уредбата/вероятно е импулсно/. Виж, ако усилването е с потенциометър, може да му се сложи един тример и да се реши проблема...
bulhomes2 - майстор
Дал съм го на един майстор и се надявам до края на седмицата да е готово. Както и очаквах - сам направих едни големи купчини с калай... Човека чете форума и той.

Защо мислиш, че ще изгори захранването? Заради съпротивлението на колоната ли? Ако е така - лесно ще го махна и направо ще изключвам дадената колона. Даже наскоро се замислих, че от 5-6 колони все ще оставя някоя да не се прекъсва и пак този "скок" няма да е от силна музика към тишина, а от силна към слаба. Каквато и цел мисля, че търсим със съпротивлението.
bulhomes2 - майстор
Така. Веднъж и аз да случа на човек извън форума. Майстора се оказа табиетлия и доизкусури схемата. Може и да ми я прати да я кача, ако на някой някога му дотрябва нещо такова. Добавил е разни джаджи и сега при високи пикови шумове не се задейства релето. Тоест силния звук трябва да продължи повече от няколко секунди за да включи релето. На клипа релето изключва едната колона. Не се усеща много, така че за предназначението си релето ще включва няколко други релета, които ще шунтират (или байпасират през съпротивление) повечето колони. На реленцето остави едно идиодче да се вижда кога е сработило.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z92VckYhpQc[/youtube]

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ! :prayer: :prayer: :prayer:

ПП. Застанах до колоната за да се усети изключването. Чудо, чудо, ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cHojy9XAGQA[/youtube]
gogo7777 - майстор
Браво, поздравления. :-D
На мен ми дойде идеята със схемата да се комутира бутона MUTE, ако го има по уредбата или дистанционното. Платката и дистанното на двора при съседите :-D . Впрочем пробва ли да ги пребиеш (съседите) преди да правиш гимнастиката с джаджата.....Шегичка :-D . А ако младоците си викнат оркестър и ония надуят бузи през лъскавите си инструменти...........Нито дограмата спасява, нито разни дждиджавки........всичко на хорото барабар със съседите и полицаите.......така е у наше село поне :-D
bulhomes2 - майстор
Всъщност работата е малко по-различна. Всички съседи имат уредби и умират от кеф да си ги извадят на двора и да ги надуят до дупка. А ние се стремим да осигурим почивка на гостите си и затова държим да не го правят. И затова не искам някои младежки компании да прецакат крехкия мир, който уж сме постигнали (с триста зора).
gogo7777 - майстор
Дано ти свърши работа дждиджавката. Пробвай я на живо и сподели резултата.
bulhomes2 - майстор
Няма да е скоро. Въпросната вила още е в строеж, който съм "замразил" за .. и аз не знам кога ще реша да я продължа...
bulhomes2 - майстор
Човека прати схемата
Прикачен файл:
SensorNoise.jpg
SensorNoise.jpg (83.99 KиБ) Видяна 2047 пъти

Тема "Как да вържа този звуков сензор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: