• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
AAsat - специалист
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=8 ... 3%F2%EE%ED?
В линка има схема, която не се задейства с допир а с бутон. Изпробвана е с посочената корекция и работи.
iv.grigorov - напреднал
Схемата е от YOU TUBE и съм я направил преди да пусна темата.Работи екстра с траф.С докосване на 2-ри пин пуска,а с 6-ти спира, оставих я захранена и не се е включвала или изключвала сама.
miroton написа:
Този таимер да ли ще работи като тригер.
Така свързана работи в тригерен режим,ИЗПРОБВАНО.
Направи ми впечатление,че при подаване на захранване на схемата, диода,в няколко случая, веднага светваше.
iv.grigorov - напреднал
Vectra,много си прав,схемата е шумоНЕустойчива.Включи се при запалване на луминисцентна лампа.Как да го оправя?А за изход ще използвам транзистор и реле.Изпробвах го и работи.
Vectra - специалист
Принципно такива схеми са доста капризни откъм шумоустойчивост. Пробвай да експериментираш с кондензатори(малки, 1-2nF макс)
на входовете към маса, но е много възможно да стане генератор или въобще да спре да действа.
Другия вариант е да смениш схемата. Например направи един RS-тригер с една CMOS-ка 4011(четири логически елемента 2И-НЕ)
като датчика на входа е пак метална пластинка, но разрязана на две за да използваш съпротивлението на кожата за превключване.
Би трябвало да е по-стабилно. Пък и с малко настройки може да я настроиш като детектор на лъжата :weedman:
Не съм го тествал, само давам идея. Можеш да гугълнеш за нещо подобно. :)
iv.grigorov - напреднал
Правил съм това.http://sharingmanual.blogspot.com/2012/ ... d4011.htmlМисля,че се държеше по същия начин.Мислех ,че с 555 ще стане.Май ще го зарежа.
miroton - майстор
С оптрон не си ли помисли че може да бъде интересно.
Ще ти върши същата работа само няма да го докосваш.
iv.grigorov - напреднал
За оптрон не съм мислил.Ще пробвам варианти и ще пиша.
  • 1
  • 2

Тема "Светодиодна лента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: