• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
PCL82 - майстор
Трябва да се предвиди защита в случай на прекъсване на интернета. Например печката е била включена, интрернетът спира за дълго, а печката продължава да работи и не може да я изключим-разход на ток и пожар! Печката трябва сама да се изключва при достигане на зададена температура или след определено време.
petrol c20xe - напреднал
PCL82 написа:
Трябва да се предвиди защита в случай на прекъсване на интернета. Например печката е била включена, интрернетът спира за дълго, а печката продължава да работи и не може да я изключим-разход на ток и пожар! Печката трябва сама да се изключва при достигане на зададена температура или след определено време.
като вариант мислих да е с PicoIP -то а за защита не съм мислил но май ще трябва ти как мислиш с това ще стане ли или да избера друг вариант който беше посочил колегата vectra
Vectra - специалист
Варианта с Pico-то на колегите е много добър, с изключение на това, че не може да се вкара логика
при управлението на консуматорите без човешка намеса без интернет /лан/ връзка.
Можеш да го ползваш като вземеш мерки за аварийно изключване. Например можеш да вземеш
термостат за подово отопление (или някакъв подобен) и да го настроиш на някаква максимална температура да ти изключва.
А още по-добре ще е ако след термостата има и един самоблокиращ се контактор за да не се включи
отново печката, като спадне температурата.
С две думи да направим защита, подобна на бойлерите. Като сработи веднъж защитата, трябва ръчно да се изключи.
Всъщност, мен ако питаш, който и от двата варианта да избереш, трябва да си направиш някаква
аварийна защита.
Успех в начинанието :partyman:
petrol c20xe - напреднал
така е пикото трябва човешка намеса но мен така ме устройва а и то работи и без компютър до него това също е много важно за мен а другия вариант най не ставаше без работещо PC
mobilis - специалист
petrol c20xe написа:
така е пикото трябва човешка намеса но мен така ме устройва а и то работи и без компютър до него това също е много важно за мен а другия вариант най не ставаше без работещо PC
Най-евтино ще ти излезе някой комп. от продавалник за 20-30 лв - не ти трябва много - 1Гхз, 20гб диск, лан карта. Най-добре някой марков - HP, Dell има малки модели с големина на книга. Монитор не ти трябва. Подкарваш един вин XP, за достъп ползваш Team Viewer - много удобна програма и не й трябва статично IP. Контролери за управление на релета през УСБ и софт за тях в нета бол на ниска цена.
При отпадане на мрежовото захранване може да сложиш едно реле за време паралелно на бутона за вклюване на компа. При възстановяване на захранването релето се включва за 5 сек. и стартира компютъра.

При отпадане на интернет връзката - резервния вариант е ГСМ модул

ЕДИТ: аз бих сложил windows 2000 на подобна система. Имам опит с такъв комп, който не е гасен половин година и нищо му няма.
Vectra - специалист
а другия вариант най не ставаше без работещо PC
така е. Това е основния недостатък на този вариант. Предимството вече го написах.
Щом те устройва, грабвай едно Pico , ама помисли и за защита. :)
KingLin - майстор
Не съм много убеден в това което ще напиша (може би някой по-мастер трябва да ме поправи), но мисля че на пикото имаше опция да пингва непрекъснато някакво ай пи (DNS-a на гугъл би трябвало да е достатъчно надежден) и ако пинга отпадне създава евент т.е. изключва реле примерно. Така че с това може да се завърти някаква защита. Или другото което се сещам беше че се саморестартира при загуба на пинг като след рестарта възстановява началните позиции т.е. релетата в изключено положение. Обаче това може да е неподходящо за целта на мероприятието. Ако иска да отоплява парникова градина примерно всяко спиране на нета ще изключва печката и съответно растенията замръзват. За това може би е най-добре с механичен термостат.
  • 1
  • 2

Тема "Управление чрез интернет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: