От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте
Сблъсках се с проблем, за който в магазина за електронни елементи не могат да ми намерят решение. Бих се радвал някой разбиращ от тези неща да ми помогне. Става дума за регулатор на миг маг (цо2) апарат за подаване на тела. Както си работеше и спря да подава напрежение към моторчето въртящо ролките на тела. Реших, че моторчето е изгоряло, но му подадох напрежение 12 волта и си работи. Когато разглобих платката установих, че едно керамично съпротивление се е допряло до транзистор, в следствие на което част от транзистора се е стопил и най-вероятно е отказал да работи. Проблема идва от това, че въпросния транзистор не могат да ми го намерят тук в магазините за електронни елементи и аз няма как да го подменя, за да видя дали е само това проблема.
Ето и снимки на въпросната платка и на транзистора.
Прикачен файл:
11.png платка
Прикачен файл:
12.png транзистор
На транзисотра е записано C9148 TL6006
Бих се радвал ако някой може да ми помогне с нещо или да ме насочи с какъв друг елемент бих могъл да заменя дефектиралия транзистор.
zdravcho - специалист
А дали не е тиристор - на платката под него пише THY
Тука http://www.st.com/ няма такова животно :?
Това мощното съпротивление много пече - стопило е и държача на предпазителя или това е резултат от друга интервенция?
geniya - специалист
Прилича на тиристор, снимай платката отдолу.

Тема "Транзистор от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: