От мобилни телефони до цифрови камери
gogyto - специалист
Ето тук е софтуера http://taapat.ho.ua/ и става за приемници с посочения процесор 7111
Естествено няма нищо вечно, към момента има поддръжка но не се знае до кога.
Използвам този приемник http://receiver.dreamboxfile.com/edisio ... ux-silver/.
Има и още няколко с такъв процесор, може да се намерят тук в България.
Ползвайте гугъл.
Между другото в момента програмите от мултиплекса вървят свободно и на 60Е и се гледат с всеки един сателитен DVB-S2 приемник.
yanko78 - специалист
Да използвам и аз да попитам. Възможно ли е на една чиния да се сложи повече от 4-рен приемник? Примерно 8-рен и с 2 абонамента, да се гледат на 8 телевизора само с една чиния? :?
lpoik - специалист
gogyto написа:
Ето тук е софтуера http://taapat.ho.ua/ и става за приемници с посочения процесор 7111
Естествено няма нищо вечно, към момента има поддръжка но не се знае до кога.
Използвам този приемник http://receiver.dreamboxfile.com/edisio ... ux-silver/.
Има и още няколко с такъв процесор, може да се намерят тук в България.
Ползвайте гугъл.
Между другото в момента програмите от мултиплекса вървят свободно и на 60Е и се гледат с всеки един сателитен DVB-S2 приемник.
Много благодаря за информацията.Предполагам,че и други сателити на Мултистрийм с същият софтуер ще може да се гледат програми. :partyman:
velas - специалист
AAsat написа:
Поправки приемам всякакви.
Аз поне под двоен мултиключ разбирам нещо от рода на това. В него превключването между двата спътника също е по DiSEqC протокол.
Не съм отварял конвертор точно като този от снимката и не мога да кажа точно каква топология се използува в него - дали двете поляризации и двата банда на двата спътника вървят като отделни канали и превключването между спътниците става от превключвател, същия по идея като мултиключа.
Ако конвертора е с повече изходи като този, това би трябвало да е така защото трябва да се осигури независимо едновременно приемане на сигнали от двата спътника.
Ако обаче конвертора е с един изход като този, топологията може и да е като на два отделни конвертора и след тях, да го наречем класически DiSEqC ключ, тъй като в случая в един момент се гледа или единия или другия спътник и ключа може да комутира захранване към частта, която е необходимо да работи.
Както писах и по-горе - всичко това няма връзка с конкретното питане и едва ли има смисъл да задълбаваме в технически отклонения.
:partyman:
Всичко е по DiSEqC протокол... :)
Всеки единичен конвертор с универсален изход "завършва" с мултиключ 1/1 (спътник-вход/клиент-изход). Ако конвертора е с повече изходи, то вградения мултиключ е 1/2, 1/4 и т.н. Ако конвертора е моноблок, триблок и пр., то мултиключа е 2/1, 2/2 и т.н. или 3/1, 3/2 и т.н.
Чисто финансово никой производител няма да прави разход за допълнителни елементи в продукт. А и един моноблок не се произвежда като се вземат два готови единични конвертора...процеса е доста дълъг, докато се постигнат минимални разходи за себестойност.
А четирибандовия конвертор е без мултиключ... :partyman:
gogyto - специалист
lpoik написа:
Много благодаря за информацията.Предполагам,че и други сателити на Мултистрийм с същият софтуер ще може да се гледат програми. :partyman:
Да, разбира се..мисля че имаше някакви френски и италиански по другите спътници, но мен целта ми бяха нашите програми да ги гледам като отида на вилата тъй като е в балкана и няма цифрова ефирна там.
lpoik - специалист
gogyto написа:
lpoik написа:
Много благодаря за информацията.Предполагам,че и други сателити на Мултистрийм с същият софтуер ще може да се гледат програми. :partyman:
Да, разбира се..мисля че имаше някакви френски и италиански по другите спътници, но мен целта ми бяха нашите програми да ги гледам като отида на вилата тъй като е в балкана и няма цифрова ефирна там.
Колега благодаря за информацията,но тези приемници за мен ми се виждат малко солени като цена,май ще се размина с гледането.Като гледам в саита дет си ми пратил виваком май ще минат на 60Е .И друго моят приемник е този http://www.moct-online.de/BEST-1010.html .Дали ще стане с този софтуер дето ми прати. :?
gogyto - специалист
Не, с този приемник не става, но пък може да ги гледаш с него от 60Е.
Ivanov388 - специалист
На 60E българските програми ще се излъчват временно.
С чиния, конвертор и приемник на Булсатком + полярно окачване, мотор и захранване "направи сам", се приемат много ТВ и радиопрограми.
Полярното окачване струваше 20 лв., а моторът съм го купувал преди доста години за 25 лв.
Чиния с мотор е най-простото и сигурно решение за приемане на програми от различни спътници.
Останалите начини са за сметка на сигнала и ограничават броя на приеманите спътници.
В зависимост от приемника може да се гледат и кодирани програми, но за сега все още търся подходящ приемник.
hameleon - специалист
Виваком остава на 45градуса само, че спътника Интелсат 12 ще бъде заменен от друг на същата орбитална позиция.
plamen6703 - майстор
Интелсат 904 около 20-ти март вече ще е на позиция да поеме функциите на Интелсат 12. Честотният диапазон е почти същият и вероятно няма да има съществени промени при преминаване от единият спътник на другият.

Тема "Въпрос за сателитна телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: