• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
Ами на питащия тогава ще му се наложи да "бръкне" и в батерията освен да купува ново зарядно. Ако въобще му трябва ново зарядно. :)
:partyman:
kabel96 - специалист
Без познания и до пушек се стига.Някои батерии имат изведени директно полюсите но други по маркови минават през електрониката която ги пази от преразреждане.Тези последните не могат да се включат на заряд без да им се изведе директен извод.А и нали за балансирано зареждане си говорим.При последната батерия която правих ползвах тази http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html и съм доволен за сега но зверски тестове предстоят съвсем скоро и то с гайковерт.Това е уж "върха" на батериите за по нормални пари.Според данните би трябвало да дава постоянно 65А и на зор 260А.
hidrazin - майстор
Мдааа... С червено съм оградил изводите към елементите - 6 проводника, а със синьо двата силови за зареждането.
Прикачен файл:
PIC_0006.JPG
Ще бере май ядове.
:partyman:
nikolson - майстор
kabel96 написа:
Според данните би трябвало да дава постоянно 65А и на зор 260А.
Доколкото знам, повечето безжични инструменти работят в диапазона 15-25А.
ge6aaaa3 - специалист
Ще правим китайска нова година, а? :-D
fox_vt - майстор
Мисля че стана ясно че пакета елементи на колегата за винтоверта трябва да се разглоби и да се изведат кабели от всеки елемент отделно и да се свържат към букса подходяща за буксата на имакса.За балансиращия извод демек,електрониката във батерията се заобикаля при заряд,може да се ползва само при разряд ако тя позволява разбира се.Иначе със подобен липо пакет 2,2Ah съм си сътворил едно помощно захранване на стартера на колата на предния акумулатор,в пиков режим дава 110А.И да ви кажа има ефект но понеже си купих нов акумулатор липо то остана за един винтоверт.
dtmf - специалист
Аз съм с това, гледам цената му е паднала :
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... arger.html

Доста е прецизно, примерно Sanyo Eneloop батерии спира да ги зарежда на толкова mAh , колкото им пише на етикета.

Доколкото помня Imax B6 не беше много точно, но като за цената си става.
lov - майстор
Що ли и двете ми мязат на едно и също изделие само че в различни дрешки. Но едно е да мислиш друго е да знаеш на какъв принцип работят. И няма нищо общо с това което пише на етикета на батерията. Заряда и контрола става по съвсем други параметри.
dtmf - специалист
Да, и съвсем друго е да измериш с точни уреди с какъв ток и до какво напрежение зареждат, зя да различиш по доброто зарядно.
lov - майстор
Не знам и не разбирам как се мерят токове и напрежения и съм пас по въпроса. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "зарядно за литиеви батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: