• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
От мобилни телефони до цифрови камери
ivanovbg - майстор
За мен не си струва труда. Моя стенен часовник с една батерийка кара повече от година, а и да висят жици от него... Жената ще ме убие.
DMN - майстор
Може да се намали напрежението и с няколко диода свързани последователно.
Ако адаптера е примерно 5V - 5-6 диодчета може да свършат работа за 1.5V.
pipilica - майстор
Що не си купиш хубава алкална батерия, гледай на опаковката да има нарисувано фенерче, мишка или няква детска играчка, и не се занимай с глупости и адаптери, моя стенен с такава Тошиба вече кара втора година.
hidrazin - майстор
пет мар 15, 2024 10:14 pmDMN написа:
Може да се намали напрежението и с няколко диода свързани последователно.
Ако адаптера е примерно 5V - 5-6 диодчета може да свършат работа за 1.5V.
Но спира като няма ток и си губи "настройката".
пет мар 15, 2024 10:07 pmivanovbg написа:
За мен не си струва труда. Моя стенен часовник с една батерийка кара повече от година, а и да висят жици от него... Жената ще ме убие.
Освен че трябва да я сменяш, читава батерийка струва пари. А на него зарядното за телефон му е "безплатно".
Нещо като твоята скъпа, топла вода. Сещаш ли се, за сиренцето? :lol:
А проблема с жената си е твой. Не си я тренирал достатъчно и подозирам липса при нея на читава строева подготовка.
А при теб - липса на командирски качества. :weedman:
:partyman:
ivanovbg - майстор
пет мар 15, 2024 11:11 pmhidrazin написа:
пет мар 15, 2024 10:14 pmDMN написа:
Може да се намали напрежението и с няколко диода свързани последователно.
Ако адаптера е примерно 5V - 5-6 диодчета може да свършат работа за 1.5V.
Но спира като няма ток и си губи "настройката".
пет мар 15, 2024 10:07 pmivanovbg написа:
За мен не си струва труда. Моя стенен часовник с една батерийка кара повече от година, а и да висят жици от него... Жената ще ме убие.
Освен че трябва да я сменяш, читава батерийка струва пари. А на него зарядното за телефон му е "безплатно".
Нещо като твоята скъпа, топла вода. Сещаш ли се, за сиренцето? :lol:
А проблема с жената си е твой. Не си я тренирал достатъчно и подозирам липса при нея на читава строева подготовка.
А при теб - липса на командирски качества. :weedman:
:partyman:
Запалена батерийка не съм виждал, но пожар от зарядно съм. Добре, чебеше хванат навреме. След този случай в къщи по всички стаи съм наредил датчици за дим - поне да няма жертви, че и моите не ги изключват. И тези датчици са на батерии!
petromaniq66 - специалист
Ами темата отиде да си слагаме датчици и ние, че то що техника е на стенд бай ... :)ама то който има пари за екстри, има пари за батерии със зайчета, котенца, касетофончета...
ivanovbg - майстор
пет мар 15, 2024 11:38 pmpetromaniq66 написа:
Ами темата отиде да си слагаме датчици и ние, че то що техника е на стенд бай ... :)ама то който има пари за екстри, има пари за батерии със зайчета, котенца, касетофончета...
Не че не се случва https://m.dnes.bg/sofia/2022/09/17/poja ... 543937/amp
А и не е нещо скъпо - трикутии цигари средна цена, но ако ти спаси живота и къщата... На мен май се изплатиха като внука беше включил фурната с тава вътре, а ние на двора си правим барбекю. Таман се разпищя в начална фаза на пушека. Та спести едно пребоядисване и много чистене.
hidrazin - майстор
пет мар 15, 2024 11:26 pmivanovbg написа:
... в къщи по всички стаи съм наредил датчици за дим - поне да няма жертви, че и моите не ги изключват. И тези датчици са на батерии!
Със сигурност са магнитни или поне във всеки един от тях има мощен магнит! Неодимов! :-D
Абе ivanovbg, хората ежедневно държат включени в жилищата си една камара зарядни и захранващи адаптори за какво ли не.
За телефони, таблети, лаптопи, рутери, суичове, цифрови приемници, преносими тонколонки, дигитални рамки за снимки, зарядни за фенерчета, зарядни за камери и фотоапарати ...
И още една камара простотии за които не се сещам сега.
На твоя принцип, сега в БГ на всяка секунда трябваше да има пожар от някое зарядно... :lol:
:partyman:
P.S. Еврика! Сетих се! На това зарядно дето се е запалило не си му сложил магнит, нали? Мощен, неодимов!
Е, вината си е само и единствено твоя. Ние си слагаме магнити до зарядните за да привлекат огъня и да той да не запали пердетата... :-D
hidrazin - майстор
пет мар 15, 2024 11:55 pmivanovbg написа:
Не че не се случва...
е започнал от включено зарядно за телефон или незагасена цигара
Аре на бас, а? :-D
Но може да е и от двете. Вероятно тоя е нямал магнити ни на задраното, и още по-малко на всяка цигара.
Така че цигарата остава като най-вероятния източник на пожара - много цигари, малко магнити. :)
:partyman:
ivanovbg - майстор
съб мар 16, 2024 12:09 amhidrazin написа:
пет мар 15, 2024 11:55 pmivanovbg написа:
Не че не се случва...
е започнал от включено зарядно за телефон или незагасена цигара
Аре на бас, а? :-D
Но може да е и от двете. Вероятно тоя е нямал магнити ни на задраното, и още по-малко на всяка цигара.
Така че цигарата остава като най-вероятния източник на пожара - много цигари, малко магнити. :)
:partyman:
Факт е, че спасяват живот независимост от причината!

А ти уж си умен и учен, а не можеш да повториш моите експерименти с магнитната вода и затова толкоз пищиш за тез магнити. И те не са скъпи и действат!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Здравейте, искам да направя от адаптер за телефон, захранване за стенен часовник!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: