От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
Тия в Технополис на околовръстното пак ми кипнаха нервната система.
Требеше ми ширмован скарт кабел. Огледах рафтовете не открих от скъпите кабели, които съм срещал едно време.
Запитах "консултантите" за ширмовани кабели. Ония се спогледаха ама появи се некъв "спец" - момче с "ширмован" кабел за 12 лева.
Аз веднага се усъмних от външния му вид и все пак попитах ако имам проблем може ли да им го върна. Отговора беше "ДА" но действията им в последствие - категорично НЕ.
Кабелът освен брум в звука вкара и вълни в картината.
Още на следващия ден последва рекламация.
Първо ме пратиха в отдел рекламации. След 10 мин обяснения и писане от страна на приемчика се установи, че не може да приеме рекламацията и ме препрати на щанда при този де ми предложил кабела. Е да ама този го немаше, други беха и почнаха да ми предават уроци. Включиха кабела в некво DVD към телевизора и о чудо - той работи. Появи се тестовата картина на DVD-то. Опитах се да обясня, че кабелът не е ширмован и внася смущения в звук и картина, ама ква е тази дума "ширмован" непонятна за кунсултантите. Важно и основно за тях, че че кабелът работи и такива кабели вече не се ползват и да си сменя телевизора и т.н.
Поне им се навиках. :-D
Дойде и неква дама, прдстави се за управителка на магазина. И тя призна, че не знае какво е ширмован кабел, ама не приема рекламацията. Кабелът - работи. #-o

Най ме фана яд, че не прекъснаха да ми преподават уроци. Как скарта е отживелица и да съм ползвал HDMI без да осъзнават, че на мен ми трябва заради автоматичното превключване на скарта. Ама кво да обяснявам на некви рецитатори на зазубрени реплики. Разбрах, че за некви 12 кинта съм качил кръвно над 120 единици и си тръгнах ядосан. А ма изхода ме гепи за кабела пък неква дама в костум на охранител. Повеке немах сила да се обяснявам и викам:
"Е ти кабела е ти биляжката - влачи".
И си уйдох от Технополиса.
Во другите магазини не открих скарт кабел, който поне на външен вид да има прилика на ширмован такъв. В Елимекса също няма. До Щайнбергер не стигнах. Там поне предлагат в сайта им.

Къде все пак има в продажба ширмовани скарт кабели :?
вт окт 31, 2023 9:40 amkozl написа:

Къде все пак има в продажба ширмовани скарт кабели :?
Eгаси, искрено ти съчувствам!
Утре ще погледна в кабелния шкаф дали има нещо скартово.
Andri01 - майстор
Скарт-скарт ли ти трябва? Или скарт-чинч?
kozl - майстор
Скарт - скарт, за да ползвам функцията на 12 пин за автоматична селекция на избор на източник през скарт линията.
Вече няколко пъти ми се случва майка ми да ме вика, защото някакси се превключил входа от HDMI-1 на друг или на тунера на TV-то и няма вход от цифровия приемник, съответно няма телевизия.
Andri01 - майстор
Съжалявам, имам: SCART-3RCA. Преди време разчиствах и заминаха доста кабели,захр.у-ва...
fbr - майстор
Целия кабел да е ширмован едва ли ще откриеш. В повечето случаи са ширмовани отделните кабели, ама и ширмовката една, три косъма по продължение на основното жило. Имитация на ширмовка. Вземи си направи, ширмован кабел ще бъде по-лесно откриваем. По-здравословно е от спор с негодяи.
kozl - майстор
Купих от Щайнбергер за към 16 пари скарт с изцяло метални накрайници. Не вкарва смущения, но е дебел и корав и се наложи да го лепна с тиксо към приемника, за да не се изхулва лесно от там, па даже и самостоятелно.
Но освен майка ми се оказа, че и комшийка остава без кабелните програми след като по незнание и невнимание е превключила входа към TV-то и е изключила HDMI , по който TV-то получава сигнала от приемника за кабелна телевизия.
И там прехвърлих трансфера през скарт кабел и махнах HDMI кабела. Но при комшийката с евтин скарт нямаше смущения в картина и звук, та остана с от евтините скарт кабели.

И да споделя и друго за такива дето имат подобни случаи.
Купих дистанционни, програмируеми и записах "най-важните" бутони за телевизора и приемника, та да не се пипа друго дистанционно и да не се стига до загуба на тел.програми. Понеже Самсунга е със тъч бутони и бърсането на прах води до неприятни изненади и па бех неколко пъти изненадан.
Та да видим как ще е със скарта :roll:
iliya_i - майстор
Някои телевизори може през настройките им да се забраняват някои от входовете.
Преди години със същата цел бях забранил всички входове на ТВ на леля ми, с изключение на един, дето беше включен приемника на Близу. Та не ставаха такива грешки.
kozl - майстор
Ако открия такава функция в Самсуняците ще е добре да върна HDMI, но дали собствения тунер на TV-то да е с приоритет при натискане на бутон за канал и опа :x
MamaMy - майстор
Поради подобни проблеми + необходимост от 2 дистанционни се отказах от телевизорите. Закупих си най-големия лед монитор с HDMI и всичко е цветя и рози. Монитора не го гася. Спирам тунера, а монитора минава в стендбай. При тръгване на тунера монитора стартира сам.

ПП Монитора е втора ръка марков 27''. Със сигурност е по-качествен като картина от повечето Вестели маркирани с различни брандове.

Тема "Приебник за цифрова телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: