• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
dido_boi - специалист
Здравейте имам един въпрос . Смятам да си купя охладителна подложка за лаптоп но всички такива подложки се с вързват към USB а аз не искам да губя един порт освен това USB порта според мен е за информация а не за вентилатори.
Та въпроса ми е може ли тази подложка вместо в USBто да я включвам към адаптер и ако отговора е "да" то с какво напрежение трябва да е адаптера?
emil_v r - майстор
Не съм мн. комп. но със сигурност УСБ то вади 5 В .

Захрани го с импулсно зарядно от ДЖ.СМ , то е 5- мах6 в стабилизирани .
Каква е тая подложка , че сега чувам , с вентилатори , или с Пелтие или др. ?
dido_boi - специалист
ето линк http://laptop.bg/#/details/ACCESSORIES/1002/254
със вентилатори
Що се отнася за зарядното за GSM то не дава ли 4V
naB4o - специалист
Има много варианти :) аз моя телефон го зареждам в компа през USB, имам и зарядно, което вади напрежение колкото USBто, напрежението беше 5V или 12V, не се сещам точно, мисля че беше различно според клемите, не искам да говоря глупости :)
а за зарядното, трябва да има в компютърните магазини, но не мисля, че е удачно, още 1 кабел в повече... може да вземеш сплитер за USB-та и от 1 порт да направиш 4 примерно и т.н.
emil_v r - майстор
Оо не бой се , тва верно е с вентилатори , те дърпат мн. малко - 100- 200ма трите .
Импулсно зарядно за тилифон става .
Бее за какво са ти толкова УСБ та ... ако объркаш поляритето , тия вентилатори ще пуснат едни бели пушечета , и ще изгорят .
А ти ще го объркаш!
dido_boi - специалист
Оо не бой се , тва верно е с вентилатори , те дърпат мн. малко - 100- 200ма трите .
Импулсно зарядно за тилифон става .
Бее за какво са ти толкова УСБ та ... ако объркаш поляритето , тия вентилатори ще пуснат едни бели пушечета , и ще изгорят .
А ти ще го объркаш!
и от къде си толкова сигурен че ще ги изгоря? :?
ми ти не ме познаваш.
Освен това не е проблем че губя един порт а проблема е че този порт е за пренос на данни а не за захранване на консуматори
emil_v r - майстор
УСБ то си е за захранване , и помежду др. попренася някой данни , по средните две дейта жици.

А мисля че ще ги объркаш понеже съм фаталист. :evil:
Master_Kenobi - V.I.P.
А опита ли преди да правиш тоя разход за подложка (+последващи неудобства), просто да махнеш капаците на лаптопа отдолу, да стигнеш до вентилаторите и радиатора на процесора и да почистиш от прахта?! :?
Тая процедура я правя вече почти ежегодно и ефекта е поразителен. :-D
Ако не смееш сам, дай го в сервиз. Наистина имало и шибани за разглобяване модели.
Тия подложки са пълна идиотия според мен. Много се съмнявам, че от тях има голям ефект.
emil_v r - майстор
Мн. по- лесно е без да маха капаците , удрях с длан рязко по дъното ,
и пепеля сам се изпадва от кутията . , или допираш прахосмукачката до вентилаторът , и той издава един тънък писък , и прахът изчезва .
Master_Kenobi - V.I.P.
Е, да! Може и с дръжката на мистрията и гумения чук... :lol:
Я си го отвори. Ако е ползван 2-3 години не е лошо да се подмени и контакнтана паста между радиатора и процесора.
  • 1
  • 2

Тема "Може ли с адаптер да се захрани охладителна подложка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: