• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
От мобилни телефони до цифрови камери
ELEMENTAL - специалист
Кондензатори (с капацитет до 20uF) можеш да мериш като сложиш превключвателя в позиции 2nF - 20uF.Едната сонда връзваш на СОМ, а другата на V.Когато превключвателя е в позицията с нарисуван диод може да се измерва напрежението на права посока на различните видове диоди и на някои светодиоди.Мултицета може да се ползва като честотомер, когато превключвателя е в позиции 2kHz и 20(0)KHz.Сондите се връзват пак към СОМ и V.В този режим може да се измерва честотата на сигнали с малка амплитуда.
Тани - модератор
Какъв спам бе човек(извинявам се за бе-то но е само за благозвучие) ! Най големия спам ти си го писал :-D :-D :-D поне искрено ме разсмя , за което ме е срам защото може би трябваше да плача! Моля те прибери този мултицет в някое чекмедже и докато не ти стане ясно какво е
- Последователни и успоредни електрически вериги

- напрежение
- ток
-капацитет
-PN преход

- разгледаш тази картинка и запомниш как се мери напрежение и ток
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... cuits2.svg

А накрая разгледай и тази тема

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1% ... 0%B5%D1%82
като прочетеш всички линкове в описанието. Тогава може да изкараш мултицета от чекмеджето и евентуално да няма опасност за живота ти и за уреда. Като си дал накъсо в контакта е въпрос на късмет , че не си пострадал!!!
piron45 - майстор
Прав е колегата.
skrijo ти каза че си на 16, ами вземи и прочети някоя книжка или се поразрови из нета ако ти е по лесно за да научиш основните понятия в електротехниката и електрониката. Така не мисля че ако питаш за всяко елементарно нещо тук ще добиеш много знания, а и твоите въпроси са като за 8 годишен.
Като разбереш основните неща ще е по безопасно както за теб, така и за околните ти ако решиш да скалъпиш някое майсторско изделие.
Нищо лично, иначе ти желая успех и полет на мисълта.
skrijo - специалист
Благодаря ви , но мен ме интересуваше сондата 200 mA (знам че е за измерване на милиампери)и тази за 20 А .Благодаря .
skrijo - специалист
Запоих сондите и си работи , измерих батерия 1.5 V и напрежението на мрежата .
Тани :
- разгледаш тази картинка и запомниш как се мери напрежение и ток
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... cuits2.svg [/quote]
Нещо не става снимката :?
stefan_gb - специалист
skrijo написа:
Благодаря ви , но мен ме интересуваше сондата 200 mA (знам че е за измерване на милиампери)и тази за 20 А .Благодаря .

Сондата сама по себе си е просто проводник , самия уред е конструиран да измерва тока посредством два обхвата които се превключват от лицевия многопозиционен превключвател. За да се измери тока се измерва пад на напрежение в два различни точно калибрирани шунта и за това входовете при двата обхвата са различни. Има и още причини но няма да ги коментираме с теб за сега. Сондата която използваш и вкарваш във входа 200мА не означава че е 200мА а означава че максималният ток за измерване е със посочената стоиност.
Друг е въпроса че тези сонди с които е окомлектован уреда са с ниско качество и тънък проводник и не е много желателно да се измерва продължително ток с стоиности около 20 А.
И един съвет , много внимаваи и преди всяко измерване проверяваи на какъв обхват си превключил уреда и на кои входове са поставени сондите не разчитаи на предпазителя в него.

ПП. И да знеш че ако те влече много доста уреди ще минат през ръцете ти докато се научиш.
skrijo - специалист
Ей това сега е човек stefan_gb :prayer: :gott:
ben84 - специалист
Не знам Сега каква е програмата в училищата, но ако изровиш от някъде учебник по физика за 9-ти клас от 1992г. ще ти бъде много полезен, ако си решил сериозно да навлизаш. Целия материал е посветен на основите на ел. техниката, аз моя си го пазя и до ден днешен :)
Успех!
bycec - специалист
Аз ще се застъпя за колегата skrijo защото според мен е много по добре да "гръмне" един уред на стойност 20-30лв ,след което да попита що е станало така ,вместо да дреме пред Skype и да пише някакви неща, които поне за мен са неразбиираеми.
Много ме е яд, че онова движение ТНТМ си отиде заедно с майката БКП.
Хайде успех skrijo и не спирай да питаш ! Ще помагаме....
skrijo - специалист
Той мултицета не е гръмнал , а само пръчиците на сондите и ги запоих и сега работи .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Въпрос за мултицет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: