От мобилни телефони до цифрови камери
reza4ka - специалист
Искам да си направя резачка за стиропор.Направих една рисунка,нещо такова трябва да стане.Това което е на рисунката ще го направя за половин час ,но от тоци нищо не разбирам.Какво друго ще ми трябва освен кантал,болтове,летви и връзка?Поразрових из нета и намерих малко инфо,даже и в този форум имаше тема.Но никъде не е обяснено подробно как да се направи това което ми трябва на мен.Ще ми трябва някакъв трансформатор(май така се казва) и кабели,но какви да са...При рязане среза трябва да се получава много хубав,не трябва да става назъбено.Трябва да може да се регулира температурата.Значи можело да се направи с акумулатор от кола и с поялна станция.Има ли някакъв друг вариант?Трябва да се получи възможно най-просто и евтино.
Изображение
Последна промяна от reza4ka на чет фев 17, 2011 1:38 pm, променено общо 1 път.
stivemaster - майстор
Колега първо не вземай кантал а никротал - има по малко линейно разширение .Второ в единия край го хвани с пружинка ,да компенсира удължението.За 50см смятам че ще ти стигне 60 вата така че ако имаш 5А зарядно за автомобилен акумулатор - ползвай него. За регулиране има регулатори на напрежение - до 5А и си готов.
a_anastassov - специалист
Схема за регулиране на температурата на режещия проводник

Прикачен файл

Stiropor_cutter_circuit.jpg
Stiropor_cutter_circuit.jpg (24.06 KиБ) Видяна 9146 пъти
Travel_Mate - специалист
Имам смътен спомен, че преди много години баща ми ряза студопор с реотан от печка лъч (ония едновремешните), разпъна го и върза двата края на акумулатора на колата. Вярно че бях ултра малък тогава, ама това ми е спомена, непомня да е имало някакви схеми, елементи и т.н.
reza4ka - специалист
Мерси много.Взех летви,като ми поостане време ще направя дървенията.Ако възникне някакъв въпрос по тоците ще питам.
hladnia - специалист
reza4ka написа:
Искам да си направя резачка за стиропор.
При рязане среза трябва да се получава много хубав,не трябва да става назъбено.
Трябва да може да се регулира температурата.Трябва да се получи възможно най-просто и евтино.
Изображение
Какво ще кажете за последното клипче?
http://sparkypowertools.com/bg/movies

Тема "Направа на резачка за стиропор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: