• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
velas - специалист
И 109 години да го работиш пак може да не разбираш смисъла...
Ето това е глупост:
ivanovrg написа:
и от тия жълтите да сложиш няма да имаш грижи...
...и тунер на телевизор изгаря много лесно. Няма да ти обяснявам защо.
Истински сплитер не е само феритчета... поразгледай една спецификация, попитай чичко Гугъл и се надявам да понаучиш това-онова.

П.П. Сигурен ли си, че ще си дадеш телевизора да му пуснем "силен сигнал" и да видим на колко издържа тунера му?... :lol:
ivanovrg - специалист
leosat varna написа:
Сигурен ли си, че ще си дадеш телевизора да му пуснем "силен сигнал" и да видим на колко издържа тунера му?... :lol:
разбира се
стига да не се увличаш
но по кабела не може да има повече от 120 дб.
а и човека пита само за вътрешно разделяне

смея да твърдя,че разбирам доста неша и доста съм учил.в зората на кабеларките масово се работеше с жъти сплитери и няма изгорли телевизори
а за хубави сплитери е най добре ако са галванично разделени но такива много трудно се намират и не е необходимо за това което му трябва на човека
velas - специалист
В зората на кабеларките и ние работихме с жълти сплитери, но те нямат нищо общо със сегашните "жълти" на пазара. Затова не подвеждай човека...

По кабеларката може да има много повече от 120dB, но с измервателни единици V, Hz и пр...

Точно на линка, който съм ти посочил може да видиш истински сплитери с галванично разделени изходи. С тях работим и въобще не е трудно да се намерят. Всеки месец доставяме по 1-2 кашона... :)

А истински сплитер е необходимо да се ползва винаги и навсякъде. Смешно е за 10-15лв да ти изгори тунера на телевизора, защото някой друг се е офазил...
kiri - напреднал
Особенно Велико Търново TV-тата много често я дават тази фаза.
И през 3 тапа минава,ще те събори от стълба.
Има такива TV-та,и офазяването си е проблем.
Прав е колегата,че може да изпуши и на комшията ТВ то.
ivanovrg - специалист
търновото офазяват(и не само те) ако са ходили на велик майстор,който да им махне кондензаторчетата

прави сте за сплитерите,но човека пита за вътрешен сплитер(само между неговите телевизори)
velas - специалист
ivanovrg написа:
прави сте за сплитерите,но човека пита за вътрешен сплитер(само между неговите телевизори)
... и ако му се повреди някой от тях, да му се прецакат и останалите ли?...

Преди месец "уволних" телевизор на комшия. Дърт Панасоник "захранваше" кабеларката с над 100V...
Вързани сме на един сплитер на етажа, който кабелджиите бяха сменили с "качествен". Не ми се разправяше и си защитих моята част с DC - изолатор. Разбира се всичките ми сплитери са на Триакс и по този начин си спестих оправянето на тунерите на 6 телевизора... :roll:
ivanovrg - специалист
колега
почти всички телевизори си имат защити(нямат само ремонтираните от пишман майстори)
не еднократно сам пускал 220V по кабел на нахални "клиенти" докато не се уверих че нищо не им става
просто 220V не могат да ги изгорят

изгарят ако пускат по корпуса фаза и кабела е занулен някъде на другия край,но тогава изгаря повредения телевизор
mir4oto - специалист
Браво бе, аш колсун за такива "майстори". Това ми напомня на мен как ми бяха разскачили тока. Копелдаците окъсили електромера и и ми развили бушона и като се прибрах отидох да видя дали не е изгорял, познайте какво стана, цялото табло заедно с електромерите на комшиите направи тържествен салют в чест на простотията на ел. техниците, размина ми се само с обгорял палец. Писах жалби, прокуратура и така нататък, ама институциите много бързо ми припомниха на чия земя ме тъпчат..... и те така. Ама поне вече ще знам, че ако случайно ми е гръмнал телевизора да погледна във форума, кой се е фукал с наказателна акция :) Та от както стана тази история всякакви техници са персона нон грата в нашия вход, ако случайно някой ги пусне, бабите ги държат на мушка през шпионките :-D
  • 1
  • 2

Тема "какъв сплитер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: