От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,

Имам следния проблем - опитвам се да свържа сирена SB319W към Spectra SP65. По схемата като свържа не става. В друг форум ми казаха, че проблема е, че тази сирена се оправлявала по "-", а SP65 управлявала по "+". Или нещо такова. Та изводите до които стигнах са:

1/ Слагаме реле - добре ама не стана ясно как го свързвам релето, някакъв диод ще трябва ли тука? 12в реле какъв ток горе долу?
2/ Със съпротивление - слагало се съпротивление на BEL- и +12V - това работи ли? някой да го е правил?
3/ PGM - това изобщо не го знам какво представлява а камо ли да го ползвам - Бихте ли пояснили?

Молбата ми е следната, ако някой е правил такъв трик да сподели.

П.С. незнам дали тази тема е за тука или не, но ще помоля модераторите да я прехвърлят ако може де
ditronix - специалист
Май си разбрал наопаки-сирената се управлява с подаден+,т.е. когато имаш подаден + на клема "управление" свирката мълчи.Ако тоя + отпадне по някаква причина-почва да бучи.С панелите SPECTRA не съм апознат,а ме мързи да ровя,но вероятно при задействие на аларменият изход се появява "маса'.Та какво правим в случая: вземаме един резистор (т.н. съпротивление) 1 килоом/четвърт или половин ват и го свързваме между +12V и вход управление на сирената.Свързваме и останалите проводници-тампер,маса и към управляващия вход освен резистора свързваме и алармения изход на SPECTRA-та.Какво се получава?Ами при спокойна система,т.е. няма алармено събитие сирената си мълчи,защото на управляващият и вход имаме +12,доведено от захранващата клема на сирената през резистора.Ако алармата се "събуди" обаче появата на маса на изхода на контролния панел ще събори напрежението на управляващия вход и сирената ще се разбучи.Мисля,че го обясних максимално разбираемо,дано не греша :?
Мерси колега,

така изложено е разбираемо. Ще пробвам довечера или утре и ще пиша какво е станало.

Само се чудя защо ми изглежда толкова лесно???
soteto - специалист
snairl написа:
Здравейте,

Имам следния проблем - опитвам се да свържа сирена SB319W към Spectra SP65. По схемата като свържа не става. В друг форум ми казаха, че проблема е, че тази сирена се оправлявала по "-", а SP65 управлявала по "+". Или нещо такова. Та изводите до които стигнах са:

1/ Слагаме реле - добре ама не стана ясно как го свързвам релето, някакъв диод ще трябва ли тука? 12в реле какъв ток горе долу?
2/ Със съпротивление - слагало се съпротивление на BEL- и +12V - това работи ли? някой да го е правил?
3/ PGM - това изобщо не го знам какво представлява а камо ли да го ползвам - Бихте ли пояснили?

Молбата ми е следната, ако някой е правил такъв трик да сподели.

П.С. незнам дали тази тема е за тука или не, но ще помоля модераторите да я прехвърлят ако може де
На SP ,BELL- плюс е управляващ,така най добре през реле да се управлява сирената.
ditronix - специалист
Taka e,най-добре и най-лесно е с реле-много по-лесно от това да забодеш един резистор между +12 и управляващата клема на сирената. :lol: Аз съм го правил и с микропроцесор-става още по-лесно и е много по-евтино :jump2:
Като стана на въпрос за тази сирена мога ли от някаде да си намеря схема за нея. Проблема ми е следния сирената пищяла много време и 4-те транзистора се бяха нагрели до толкова че бяха паднали и немога да ги вида какви са и кой как да го постава. Благодаря предварително

Тема "Свързване на сирена SB319W към аларма SP65" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: