От мобилни телефони до цифрови камери
nabi - специалист
Здравеите имам едно старо зарядно руско на което му изгоря трафа и не мога да намеря схемата за да разбера какви волтажи е давал ако някои има схема и може да помогне ще сам много благодарен зарядното е кеар.м или нещо такова кафяво е на цвят отзад пише 1р20 4а 12в 11МО.081.440ТУ
lenko71 - специалист
Да не е "Кедр.М"?

Прикачен файл

kedrM.zip
(960.3 KиБ) Свален 1524 пъти
nabi - специалист
да това е мн благодаря първите снимки са за него обикалях из сума ти саитове и нищо не открих мн благодаря за схемата
Някой продава ли кедр?
Или да ремонтира?
lacezarasia - специалист
mitja написа:
Някой продава ли кедр?
Или да ремонтира?
занеси трафа да ти го пренавият и си готов.
shotik - майстор
Ако си от София иди на Пиротска под колоните на спирката на трамваите и в резервните части за електроника на втория етаж като видят какви са данните на зарядното,ще ти предложат подходящ трансформатор.
Наистина първо трябва да се установи откъде е повредата. Ако трансформатора е изгорял - при бобинар за пренавиване. Ако е в платката - ремонт при компетентен електрончик. Принципно руските неща са здрави и със сериозен параметричен запас. Но все пак всичко се случва. Ако се затрудниш - има хора за всичко. Пиши ми на електронната поща за по-сигурно. Иначе трансформатора е с 32 Волта вторична намотка със симетричен среден извод- т. е. 2 х 16 Волта с обща точка. Вероятно около ~7 ампера ток.
друмчо - специалист
Мисля,че от стар руски цветен телевизор захранващия траф ще пасне. Може да се пренавие вторичната за 30-32волта с по дебела за по голям ток.

Тема "руско зарядно за авто акумулатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: