От мобилни телефони до цифрови камери
ragtan - помощник
Операторът ми е Blizoo, имам връзка за кабелна и цифрова телевизии и кабелен модем за телефон и интернет. Телевзиите и модемът са със сплитер, който замених с галваничен разделител GIS-04. От както сложих галваничния разделител, не мога да ловя телевизия на компютъра си. Преди да сложа разделителя, ловех телевизия на компютъра. Имам три телевизора и един компютър. Компютърът не е свързан с USB или други връзки към телевизор. Но компютърът хващаше общ сигнал с единия телевизор от тунер едновременно, а сега имам картина на компютъра, но нямам звук, и едва когато включа телевизора, компютърът е със звук и картина. Телевизорът е LCD с букси за AV1, AV2, AV3 и букси “Y”+ “Pb” + “Pr” + “Cb” + “Cr”, “Arc”, “PC IN”, “PC HDMI Audio In”, “PC HDMI Audio Out”, “R” и други. Компютърът има “Audio In”, “Audio Out”, “Video”, “S-VHS”, “TV” и “FM”.
Как мога да имам телевизия на компютъра (и със звук), така че да игнорирам телевизора (в случай че се счупи телевизора ине мога веднага да го поправя или да купя нов)?
ecotronic - специалист
Трябва да си поставиш тунер на комютъра. Една платка, която се слага на слот вътре в pc-то. Не съм сигурен дали тунерите за pc-та биват както телевизионните - цифрови или аналогови, защото би могло декодирането на цифровия сигнал, да се прави софтуерно, сиреч тунерът да е универсален.
ArturDent - Почти Безобиден
Що ми се струва че говориш за монитор на компютър, а не за компютър ?
ragtan - помощник
Тунерът е от модел ADB2840C. Буксите му са “RF IN”, “RF OUT”, “ETHERNET”, “Modem HDMI”, “USB”, “SPDIF”, “Audio L” и “Audio R”.
Още за тунера:
BER: 0.0EO C/N (dB) 35.0
Сила 100 %
Качество 94 %
Аудио режим – Стерео
SCART изход – CVBS
ragtan - помощник
ecotronic написа:
Трябва да си поставиш тунер на комютъра. Една платка, която се слага на слот вътре в pc-то. Не съм сигурен дали тунерите за pc-та биват както телевизионните - цифрови или аналогови, защото би могло декодирането на цифровия сигнал, да се прави софтуерно, сиреч тунерът да е универсален.
Купих специален кабел и отново мога да гледам телевизия на компютъра. Проблемът е бил едновременно в коаксиалните връзки и в свързването на останалите кабели. Използвам същия тунер и се радвам, че не се наложи да правя излишни промени по компютъра или да използвам допълнителни устройства от оператора.

Тема "Цифрова и кабелна телевизия на компютър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: