От мобилни телефони до цифрови камери
Johny - майстор
Колеги, как се разбира кой е основният приемник и вярно ли е, че да речем на вилта, може да се приема само с него, като в същото време другите приемници няма да работят?
fbr - майстор
Основния е основен само в компютърната система за плащане на оператора. Разлика в двата няма никаква, работят самостоятелно където И да ги поставиш, само да има сат. антена и конвертор. Разбира се кой е основния по номера на картата за идентификация.
Илиян Илиев™ - майстор
Както колегата е споменал зависи от картата кой е първи и кой втори приемник.

На втория може да си гледаш и без да е пуснат първия. Демек трябва да е поне включен в тока, на стендбай така да се каже.

Ако си го носиш от вас на вилата и после обратно ще гледаш телевизия само на вилата. Който си остане в къщи няма да гледа булсат. Е, ако си взел основния де.
radius - майстор
С 2 думи, за теб като потребител, няма никакво значение кой е основен и кой допълнителен, абсолютно равностойни са и не зависят един от друг.
Johny - майстор
Oт Булсат ми казаха, че за вилата мога да позвам само основният и на другите два няма да се гледа телевизия. Не вярвам да имат GPS.
Aз изключих захранването на два приемника и третият продължава да работи, което означава , че нещо грешно са ми казали.
Имам един приятел с антена на вилата. Ще проведа "следствен експеримент" и ще кажа.
Илиян Илиев™ - майстор
Нали имат и един свързващ кабел по между си. Пробвай да разкачиш и него.

И провери дали си изключил точно приемника с основната карта.

Възможно е първите 10-15 минути да си работят, но после ще има предупредителен надпис и после ще спрат.
Тани - модератор
Ако е възможно да се гледат по отделно - какъв е смисъла да плащаш цяла такса. Един си купува 4 приемника и ги раздава на родата да си гледат за 4.80 лв. такса! Ако наистина няма свързващ кабел между приемниците , то би трябвало да стане!Ако стане , ще си взема и аз един за вилата :wink: Чакам с нетърпение резултата от експеримента!
Iliev Labs - специалист
Няма нужда от експерименти. Свързващия кабел отпадна още преди 3 години.
Основен и допълнителни са само в компютъра на оператора, като устройство са абсолютно еднакви. Работят си и напълно самостоятелно.
radius - майстор
За да ми повярвате, да знаете че аз така си гледам. Основния ми е на 400 км от допълнителния :wink: .
Iliev Labs - специалист
Johny написа:
Oт Булсат ми казаха, че за вилата мога да позвам само основният и на другите два няма да се гледа телевизия. Не вярвам да имат GPS.
Aз изключих захранването на два приемника и третият продължава да работи, което означава , че нещо грешно са ми казали.
Имам един приятел с антена на вилата. Ще проведа "следствен експеримент" и ще кажа.
В зависимост от изпълнението, в по-старите инсталации, където сигнала се разделя със сплитер, може и да се получи нещо такова. Там където няма сплитери, няма такива проблеми. Там където има сплитер, се ръчка малко в настроиките на приемника и обикновено се оправя. Приемниците могат да си работят самостоятелно.

Тема "Въпрос за Булсат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: