От мобилни телефони до цифрови камери
Gek - специалист
Здравейте,
от давна не се занимавам професионално с ремонт на битова техника, но преди няколко дена ей така "за спорта" взех въпросния телевизор от един колега с идеята да му помогна с ремонта.
Няма вертикална развивка, след като го отворих установих, че LA7832 е гръмнала. Смених я - пак не тръгна. После установих, че въпросната схема няма захранване защото R819 (1,2 ома, бушон) е изгорял. Смених го и той веднага изгоря пак. Състоянието на LA-то сега не ми е извесно, мързи ме да я демонтирам пак за да видя дали не е цъфнала, но мисля че не е. Колеги (бивши) ) подскажете ми защо гори R819? Има два електролита по веригата, сега ги разпоих, утре ще купя и ще ги сменя, но ми се струва че не е от тях. От какво може да е?
tany666 - напреднал
Като сте установили че старата схема е дефектирала не погледнахте ли дали няма късо на шината за захранването?Диода здрав ли е?Съпротивлението изгаря защото има товар във веригата.Причината е от схемата или от диода!Трябва си мерене.
Gek - специалист
tany666 написа:
Като сте установили че старата схема е дефектирала не погледнахте ли дали няма късо на шината за захранването?Диода здрав ли е?Съпротивлението изгаря защото има товар във веригата.Причината е от схемата или от диода!Трябва си мерене.
Като видях, че дълго време никой не отговаря по темата пуснах запитване в друг форум. На който му е интересно и опназнайва руски, ето линк: http://monitor.net.ru/forum/viewtopic.php?t=398802
toraibata - специалист
Та руснаците да не са с по-голям опит от нас?
8180 - майстор
toraibata написа:
Та руснаците да не са с по-голям опит от нас?
Ти да не си учуден - и опит, и знания, и готовност да ги споделят. Всичко имат и са МНОГО.

Гек,
Дай боже всекиму "да поназнайва руски" толкова. :)
toraibata - специалист
Ами не съм убеден защото през 1974 и 1975 два пъти ходих там да им водя курсове за ремонт на печатните платки. При изрядна документация и техн. описание на чист руски език. С 90 процента тяхна елементна база. Пък и моя опит в тая техника не е малък .За това че форумите им са по подредени и имат повече схеми да но не съм съгласен че тая пияна нация е поумна от нас.
mitcd - специалист
По умни са от нас:
Чиста математика те са многократно повече калпаци.
А и от 1975 или от комунистическо време нещата много се измениха.
toraibata - специалист
Преди ги смятах че в пиенето мъжете са ненадминати но ние вече май и там ги бием. Нашия народ е създал много поговорки една от тях е че Цитирам: Вълкът козината си мени но не и нрава.
Имам такъв работещ телевизор с проблем в кинескопа - тъмен и без цвят. Вс. напрежения са O.K.
Мога да го продам за 50 лв. целия и де се сменят вс. платки на Вашия. Гр. София
При интерес e-mail: aandreevbg@yahoo.co.uk

Тема "TV SONY KV M2100K, няма вертикална развивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: