От мобилни телефони до цифрови камери
stivemaster - майстор
Не се цупи колега истината има много лица ,пак ти казвам помисли и кажи преди токова време какъв е бил избора като този е много неправилен ,нима ти преди три четири години си разбирал от този модел?
Защото когато не става дума за моя машина (а чужд гръб тоягите нямат значение нали ?) служебни машии съм носил на ремонт сто пъти и съм видял слабости и слабости на няколко модела от различни фирми срокове за ремонт да не ти ги коментирам само ще ти кажа че след 1500лв за Фрониуса дадохме още 920 лв за един Гама само и само да има електрожен на обекта щото Киров със сроковете за ремонт са ..... Да не ми кажеш сега че Фрониуса е по добър или пък Есаб Кади 150 вземи го включи на генератор че да изгори ,коментара на Камартон "ааа на генератор как ще го включвате той не е за генератор ,за тази цел е еди кой си модел "
Така че ако можеш помогни ако не това как не може да стане всеки ден го слушам на най различни теми това е нациоален лайт мотив.
cvetanmu - специалист
"ПП cvetanmu - трудно се преработва силовата част. На много висока честота работят тези инвертори и даже опит да се замени /удължи/ връзката между платката и силовата част, завършва с неуспех. Пробвано е - не си струва занимавката. снимка 1 "таралежа" най-вдясно"

Знаеш ли на каква честота работят ? Идеята ми е този таралеж да се запази, а да се махне всичко от радиатора и да се направи изцяло нова силова част. Като цена ще излезе колкото нов електрожен. Мен лично по ме притеснява ,че вече липсват елементи от платката. Отделно след това изпичане което се вижда на третата снимка не се знае колко от останалите елементи са оцеляли, а заигравката да пуснеш управлението си е голяма при този монтаж.

Прикачен файл

ims_1700_126.jpg
тези липсват вече
ims_1700_126.jpg (90.62 KиБ) Видяна 3489 пъти
pansim - майстор
Мога да помогна с нов инвертор. Това е. Ремонтопригоден. Нищо повече не мога да направя за теб. Съжалявам.

По спомен 80 или 100кхц. Наистина аз не бих се захванал.
stivemaster - майстор
Вече е в следващия специалист , утре би трябвало да каже ще го бъде ли или не.
Здравей, преди време имах сериозен проблем с едно изгоряло Kemppi MinArc 150. Казвам "сериозен", защото търсих помощ и съдействие къде ли не - без резултат. Дори го бях пращал до търговците, от които съм го купувал, но като дойде момента на приказката за парите и... Отказах се от услугите им. Щели да сменят силова платка, не знам си к'во.. Това определено ме изтормози. Както и да е. Оправи ми го техник по силова импулсна електроника - инженер от Русе. Препоръчаха ми го , така да се изразя - "събратя" по съдба. Насочиха ме, че бил професионалист и се занимавал с това от години, но виж тук. Човека е точен. Имах уговорка с предварително диагностициране и ориентировъчна цена. Беше преди година някъде и чул ме господ - не съм имал проблеми от тогава. (Занимавам се с железария доста!) Та като го бях разпитвал да си купувам друг (ако моя не става) мнението му беше, че точно тези с марки IMS и GYSmi били най-ремонтонепригодните. Правели се в една и съща китайска фабрика, добри на заваряване, но по технология "еднодневки". Т. е. гори, хвърляш и купуваш нов. Аз се бях спрял на тях, защото изглеждаха най-евтини и изгодни за параметрите си. Наистина се оказва, че работели на ръба на възможностите си. Поне това запомних от разговора си с него. Ако искаш го питай (ако все още се занимава с това човека де...), но гледам, че си го давал на други да се пробват. А мен първото нещо, което ме пита, беше точно това. Не знам. Предполагам, че ако го бях давал, нямаше да се съгласи или поне щеше да ми излезе по-скъпо. В днешно време "майстори" и "разбирачи" много, но сериозни хора когато опреш за нещо - все НЯМА. Знам го от собствен горчив опит. Надявам се да съм бил полезен и ... УСПЕХ!
stivemaster - майстор
Благодаря ти ,още нямам отговор от този на когото го оставих , каза да не го препирам той щял да се обади като е готов.
cvetanmu - специалист
:) Ако закъса за схема казвай да я пращам.
stivemaster - майстор
Свалих я аз и му я дадох, благодаря.Чакам си ....!!!!
stivemaster - майстор
Колега cvetanmu май ще се наложи да помагаш намерих ето тази http://www.mastercity.ru/attachment.php ... 1266754002 ,но не се четяла в зоната на липсващите елементи и ще трябва някоя по увеличена че да се чете.

Тема "Помощ за инверторен електрожен IMS1700" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: