От мобилни телефони до цифрови камери
teves - специалист
Проблема е че на телевизор санг изчезва синия цвят,моля ви кажете ми какъв може да е проблема и мога ли сам да се справя при положение че имам някакво понятие от тези работи.Благодаря на всички които ще изкажат мнение по въпроса.Забравих да кажа че синьото изчезва от време на време но по-често го няма.
valat111 - специалист
Вероятностите са много, лош контакт в някоя от връзките. На първо време провери контактите на платката на кинескопа /куплунгът е кръгъл/. Извади платлата и почисти с памук, напоен в спирт всички контактни повърхности. Това да става задължително при изключено захранване от мрежата. Нали не го млатиш, докато се яви синьото :axe: , нанасят се много вреди. Постни точния модел на ТВ-то.
teves - специалист
Благодаря valat ще проверя дали платката контактува добре с крачетата на шийката на кинескопа,а за модела на тв, не мога да ти го кажа в момента защото тивито не е при мен
:?
vvventsi - специалист
teves написа:
Проблема е че на телевизор санг изчезва синия цвят,моля ви кажете ми какъв може да е проблема и мога ли сам да се справя при положение че имам някакво понятие от тези работи.Благодаря на всички които ще изкажат мнение по въпроса.Забравих да кажа че синьото изчезва от време на време но по-често го няма.
Огледай платката на кинескопа за лоши спойки, най вероятно от там да е проблема ,защото точно три телевизора съм ремонтирал дето са се губили някой от цветовете ,и проблема беше лоши спойки в платката на кинескопа,поради греенето там почват да се обаждат спойките,така че огледай внимателно и при необходимост презапои всичко така е най сигурно!!!

Тема "Телевизор Sang липсва синия цвят" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: