• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
току що се регистрирах и това е моята пъра дилема тук :rolleyes: ще се радвам ако някой ми помогне
Имам монторана аларма dsc 585 има 4 кръга за датчици има свързани
1.обем коридор със закъснение
2,обем едната стая
3 обем другата стая
4,магнит врата

не ми достигат вериги искам да сложа още 2ва магнит балконска врата + за чупене на стъкло

като сложа 2 обема на една верига съпротивлението същото ли е като за един
колко жилен е датчика за чупене на стъкло
какъв датчик мога да сложа на балкона който да се задеиства от крадци, балкона е 2х1м без решетка неостъклен
Здравей!
Можеш да вържеш колкото искаш датчици на една зона последователно, съпротивлението се връзва само в един от датчиците,Вземи си инфрачервени бариери за балкона като ги захраниш от най-близкия датчик!
ditronix - специалист
Има ли какво да ти лепнат от балкона? Ако не-за какво ти е там датчик? По-добре в стаята,към която е тоя балкон.Охраната на открити пространства винаги е свързана с екшън и емоции в най-неподходящите моменти!
Ники274 - специалист
olmo написа:
току що се регистрирах и това е моята пъра дилема тук :rolleyes: ще се радвам ако някой ми помогне
Имам монторана аларма dsc 585 има 4 кръга за датчици има свързани
1.обем коридор със закъснение
2,обем едната стая
3 обем другата стая
4,магнит врата

не ми достигат вериги искам да сложа още 2ва магнит балконска врата + за чупене на стъкло

като сложа 2 обема на една верига съпротивлението същото ли е като за един
колко жилен е датчика за чупене на стъкло
какъв датчик мога да сложа на балкона който да се задеиства от крадци, балкона е 2х1м без решетка неостъклен

По евтино и без излишни напъни,ще ти излезе да си вземеш на ДСЦ комбиниран датчик пир+гбд(датчик за счупване на стъкло) ,получаваш и бонус вибрационен датчик хахахахаах ;)
Та във въпросната стая където е балкона,само сменяш датчика.Избягвай магнитните датчици,няма смисъл от тях.
За инфрачервени бариери на балкона.... ами малко относително,да предположим ,че си на първия етаж и виждаш смисъл в една инфрачервена бариера - възможни фалшиви сработвания:котки,чайки,найлонови торбички,вестници и т.н.
По-добре си остъкли балкона и сложи допълнителен обемен датчик.
lacezarasia - специалист
можеш да вържеш колкото датчика желаеш на една и съща зона, само трябва да спазиш съпротивлението за датчиците, т.т трябва да добавяш съпротивления (най-вероятно паралелно). трябва да имаш схема на свързване към инструкцийте на алармата.
Ники274 - специалист
lacezarasia написа:
можеш да вържеш колкото датчика желаеш на една и съща зона, само трябва да спазиш съпротивлението за датчиците, т.т трябва да добавяш съпротивления (най-вероятно паралелно). трябва да имаш схема на свързване към инструкцийте на алармата.
Колега,май сигнално-охранителните системи,не са ти в стихията :)
lacezarasia - специалист
Ники274 написа:
lacezarasia написа:
можеш да вържеш колкото датчика желаеш на една и съща зона, само трябва да спазиш съпротивлението за датчиците, т.т трябва да добавяш съпротивления (най-вероятно паралелно). трябва да имаш схема на свързване към инструкцийте на алармата.
Колега,май сигнално-охранителните системи,не са ти в стихията :)
и защо реши така?
Ники274 - специалист
Ами по обясненията ти как се вързва съпротивлението към няколко датчика.Резистора е само един,не се слагат допълнително други.
А за читаво изпълнена аларма се слагат най-много два датчика на зона.
Давам пример :
Имаш 10 датчика на една зона.В същата зона имаш аларма,от фирмата,която охранява обекта получават аларма от тази зона,но в кой от тези 10 датчика е алармата -мъгла.Вместо да се насочат ,към помещението с датчика,където е действителната аларма,ще обикалят 10 помещения докато разберат кое е.
Втори пример- имаш авария в същата зона,не се затваря или общ тампер....... 10 датчика трябва да обиколиш докато разбереш кой е проблемния.
Общо взето не се прави така [-X
lacezarasia - специалист
въобще не споря за предимства или недостатъци. казвам само, че ако иска може. а съпротивления се слагат за това, защото дадената аларма работи с определено съпротивление(това на датчика), слагайки доп. съпротивления (закон на ом) ти лъжеш алармата. почти на всички аларми има фабрично обяснено как се слага първичен и вторичен датчик и как се добавят резистори. всъщност задействането на аларма е промяна на съпротивлението на дадения вход. а между другото не съм наясно с дадената алармена с-ма.
Ники274 - специалист
Колкото и датчика да са на една зона,съпротивлението което слагаш е едно.
В случая е 5,6 кОм
Във всяка книжка е описано как става,но не всеки си я пази.
Практически е възможно е да има на всеки датчик резистор,но сложиш ли повече съпротивления на една зона, и ако алармата е двойно балансирана,със сигурно ще имаш големи проблеми да я подкараш нормално.
  • 1
  • 2

Тема "аларма dsc трябва да сложа повече датчици как" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: