• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
gottogetit - специалист
здр колеги , скоро се рових в youtube.com и попаднах на този клип:

http://www.youtube.com/watch?v=72AQQ7ex2Cc

и ми хареса как е направен да премигва 3 диоден стоп на колата , за по голяма безопасност.искам да питам.някои може ли да ми каже някоя проста схема и да си направя и моя стоп по същия начин.да мига 6-7 пъти и после да свети постоянно. въпроса е да нещо лесно и най вече евтино за изпълнение :) благодаря предварително на всички които ще пишат.
piron45 - майстор
Имаше една книжка с любителски авто схеми, там има такава простичка схема и работи, правил съм я на москвича преди 20г
inspo - майстор
Според мен- не се занимавай с глупости.
Всеки добър шофьор още докато види светването на стоповете пред него- трябва да е готов за реакция.
Всякакви примигвания и др. подобни ефекти имат стойност само като гъзария и за отвличане на вниманието.
Лично мен това мигане повече би ме разсеяло отколкото да изостри вниманието ми.
NeoBoss - специалист
може и със по проста схема но ще е нужен сложен код с който да си програмираш контролера.

Иначе от мигащи стопове незнам каква е идеята.. доказано е че колкото по ярки са стоповете на една кола толкова по сило натиска спирачката човека карал отдзат. Та устройство което да кара стоповете да светват супер ярко при натискане педала на спирачката до край или при задействане на ABS ми се вижда доста по удачно. Това при всяко пипане на спирачката да ти мига доста ще изнервя човека каращ зад теб и да го караш да те изпреварва.

Но си помисли имаш ли ужда от нещо такова, стоповете а колата ти толкова ли са малки. Аз лично съм се нагледал на хора които карат постоянно на спирачка. Стоповете им светят а дистанцията между нас се увеличава а аз само съм отпуснал газта :lol:
gottogetit - специалист
колеги въпроса е следния.ако шофьора зад теб се е загледал или замислил нещо.периферното му зрение по лесно сте види пулсиращия стоп отколкото постоянна светлина.искам да кажа че има коли на които габарита и стопа са на една светлина.просто се увеличава силата като натиснеш спирачката.и ако нямат 3 стоп отгоре или пропуснеш началото на спирачката , може и да не разбереш че човека пред теб спира.идеята е за по голяма безопасност.то е проучено и измислено.защо сиренита на линейки и полиция мигът, защото се забелязват по лесно. ето още един клип като доказателство.

http://www.youtube.com/watch?v=q6C-f8N3 ... r_embedded
kirofabv - специалист
Няма такава отвратня. Ела аз да си сложа такъв стоп и карай зад мен в някое задръстване зимата в 18.30ч. когато си е сумрак вече. Ще ти се избодат очите!
Изключително гадно и дразнещо. Както са писали колегите ако случиш на блейка зад теб дето да спуска и да гледа настрани и военен прожектор да си сложиш няма спасяване. Който гледа напред и внимава ще спре и без да му насочиш 30-40 ярки диода в очите, че и да мигат от горе на това. :bear:
marian1 - майстор
според мен, не е лошо изобретението, едва ли биха го допуснали в щатите - ако е било лошо - в Пловдив виждах на едно ферари - беше много добре - към автора - защо не си поръчаш, вместо да търсиш да откриеш топлата вода?
Чаро - Акълия
NeoBoss написа:
Та устройство което да кара стоповете да светват супер ярко при натискане педала на спирачката до край или при задействане на ABS ми се вижда доста по удачно.
Само така виждам някакъв смисъл.
Всичко друго е безсмислено и влиза в графа "пернишки тунинг"
ludiagsm - специалист
Мога да помогна за реализиране на идеята, ако колегата има желание да звънне 0886 444 448 Иво
  • 1
  • 2

Тема "пулсиращ,премигващ 3 стоп за по голяма безопасност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: