От мобилни телефони до цифрови камери
fluid_88 - напреднал
darken_nz написа:
Човека е прав. Ако ги махне аналоговия е до тук.
Друг е въпросът защо VGA порта на DVR-a като е бил свързан не е тръгнал монитора - явно иска някакви настройки.
Това сега ме подсеща да кажа, че компонента е YPrPb, а VGA-то е RGB, както и DVI (аналоговия сигнал).
Дори и да беше паснал не се знае какво щеше да стане.
За дигиталния - да, за него те не му трябват, но той няма да пуска дигитален сигнал.
Добре де сега какво да правя?
Аз от настройки на DVR-a на опцията монитор дадох на VGA за да пробвам но пак не тръгва на монитора? кабела е 8 м
може ли да е от това но пък на компютъра се вижда
А с другия порт на монитора какво правим сега нищо ли не не може да се измисли?
DVI-D последно аналогов ли е?
Ако да на кой пинове е видеото?
и този конектор който имам дали на някой от всичките чинчове пиновете се съвпадат с тези на DVI-D
това всичко мога да го видя като махна крачетата и сложа жака и пробвам на трите чинча да ли се съвпада с отсрешната букса на видео пиновете и,но така ако не стане ще прахосам преходника,а ако имаме схемите на двете ще видим дали съвпада и ако да на кой от трите чинча?
fluid_88 - напреднал
http://www.pacificcable.com/cable-conne ... guide.html
От тук разбрах ,че DVI-D e дигитален и няма вариант да му пусна само с преходник аналогов сигнал.За да използвам този порт на монитора ще ми е нужен видео бокс или там както се казва конвертора.
A DVI-I става както за дигитален така и за аналогов
тук ми хрумва идеята на този порт на монитора да пусна сигнала от компа като за целта ще ми трябва преходник от VGA>DVI-D
А на вече свободния VGA на монитора да сложа преходник VGA>3 RCA .
но пък тогва пак на цифровия вход на монитора пускам аналогов нали VGA-то на компа е аналогов,или греша.
darken_nz - специалист
DVI-D Dual Link е на монитора и е дигитален порта.
Преходника ти е DVI-I Dual Link, той носи както аналогов така и дигитален.
Онези четирите са точно към аналоговия сигнал.
DVR-a ти не знам какви му са всичките портове, но Composite (жълтия), S-video, Scart, Componet и VGA са всичките аналогови.
Компонентния разликата (освен по-добрата картина) е, че поддържа по-големи резолюции и прогресивен сигнал,не само презредово.
В повечето случаи, тоест типично за копмпонентния е да подава - YPrPb, което е различна цветова система от RGB, а за VGA-то знам уж че е на RGB, аналоговия сигнал на DVI-I също и както казах не знам как ще тръгне дори и да съвпадаха, ако се подава YPrPb, а не RGB.
От друга страна този преохдник е направен, тоест служи за нещо, но с тези тъпи американци, които мешат понятията иди та разбери.
Сигурно е за системи, които могат да пускат и RGB по компонента.
Аз ти казах за твоя случай вариантите - кепчър, VGA-то от рекордера отпада, щом не работи.
За друго не знам. Разгледай какви конвертори на видео сигнал има, но те повечето са за VGA, за DVI не съм мяркал много, много.
Това е. Като нещеш кепчър един конвертор да конвертира от Composite, S-video или от сорта към VGA, от DVI-a на компютъра да дадеш на монитора, от VGA-то му даваш на плазмата (тя даже трябва да си има) После на свободния VGA на монитора си Слагаш конвертирания сигнал.
Нямам други идеи - съжалявам.
Gadnyara - специалист
Добре де - разбрахте, че няма как на Цифров вход да подадете Аналогов сигнал само с кабелно-конекторна връзка. (вярно)
И веднага в следващия ред решавате да търсите преходник VGA to DVI-D, аналогов към цифров?!?! (не става)

Решения:
- Евтин KVM-switch с хардуерно (бутонно) превключване на източника. Примерно: KVM
- конвертор VGA-to-DVI-D. Скъпо.
- Смяна на монитор.
- DVI-D splitter, на изхода е TV и монитора, а VGA е DVR-monitor.

Предложенията ми са насочени към VGA изхода на DVR-a, но пишете, че не тръгва. Възможно е да имате DV port на DVR-a. Прилича на аналоговия VGA, но е извратен дигитален порт... т.е. тотална смяна на заданието.
ssi - специалист
Притеснява ме нещо в упътването на това устройство. На 15 пиновия уж VGA пише "D/V порт (Дигитален видеопорт): свързване към платка на VGA куплунг (В близко бъдеще)"
...каквото и да означава това. Аз не го разбирам!

пп. Колегата по-горе явно има идея за този порт :-)

пп. Намерих обсъждане по темата : http://www.cctvforum.com/post-87969.html
Пишат, да не се свързва без тяхна платка направо към монитор, защото имало някакви напрежения по някои от краката.
Gadnyara - специалист
fluid_88 написа:
А на вече свободния VGA на монитора да сложа преходник VGA>3 RCA .но пък тогва пак на цифровия вход на монитора пускам аналогов нали VGA-то на компа е аналогов,или греша.
Това означава ли, че на DVR имате видео изход с 3 RCA?? И какво точно пише около тях, ако съществуват?
Дайте снимка на задния панел на DVR. Така ще сме сигурни и за типа на споменатия VGA конектор.
fluid_88 - напреднал
вече идеята отива към това цифровия вход на монитора да се използва от стационарния компютър като за целта за да не се купува нов кабел(8М) ще се снабди стария кабел с два преходника DVI-D>VGA така сигнала от компютъра ще си върви по цифровия изход от видео картата и ще влезе в монитора на цифровия вход а VGA изхода от видео картата ще прати сигнал към VGA входа на плазмата за гледане на филми
в този вариант ще ми остане свободен VGA входа на монитора който е аналогов и ще мога с преходник VGA>RCA да му пусна сигнал от DVR-a
въпроса е може ли кабела VGA (8метра) с два преходника VGA>DVI-D да пусне цифров сигнал.
fluid_88 - напреднал
Другото интересно е с DVR-a и неговия изход за монитор на който колегата както казва пише D/V другото интересно е ,че на повечето устройсва изходите им било то 3 RCA DVI-I ili HDMI все са с женско а кабела между две устройстава завършва с две мъжки а на DVR-a изхода за монитор е с мъжко?
fluid_88 - напреднал
вчера поръчах
http://www.dealextreme.com/p/15-pin-vga ... ngth-81243
ще пусна коаксиален кабел до монитора и така ще ползвам аналоговия вход чрез VGA.
Никой не каза с два преходника DVI-d>VGA ще мога ли да ползвам кабела който до сега ползвах за сигнал от компютъра към монитора или ще трябва да купувам DVI-D кабел с дължина 8м

Тема "dvi to 3 rca" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: