От мобилни телефони до цифрови камери
fluid_88 - напреднал
Здравейте поръчах този преходник.
http://www.amazon.co.uk/Adapter-DVI-I-R ... 685&sr=1-4
някой знае ли кой цвят за какво е гледам ,че не са познатите червено бяло и жълто
Тани - модератор
Дали ще ти пратят подходящия кабел? Или са объркали картинката или описанието!

Изображение
darken_nz - специалист
Не съвсем - понякога наричат така компонента, някой път даже му викат RGB, дори са го наричали американско RGB.
И едно малко разяснение. Белия е - ляв канал, а червения за десния канал за звука, ако е за стерео, някои имат само един - белия. Жълтия е за видео - той изкарва CVBS, както и S-video - то. Скарта изкарва RGB, а може и на CVBS (има и преходници), а компонента Y Pb Pr - Y Cb Cr.
Той е естествено дава много по-добро качество от CVBS. При него също се слагат кабели за звука (той не носи звук). Няма нищо трудно - свързват се цвят по цвят.
Всички тези носят аналогов сигнал, а HDMI дигитален и естествено качеството е перфектно (той носи и звук).
Успех и сподели как се държи :) .
fluid_88 - напреднал
Е на мен ми трябва само видеото,монитора на компа,има освен VGA и DVI на първия жак е компа а на втория мисля да пусна сигнал от DVR-a.
Gadnyara - специалист
fluid_88 написа:
Е на мен ми трябва само видеото,монитора на компа,има освен VGA и DVI на първия жак е компа а на втория мисля да пусна сигнал от DVR-a.
От това изречение не става ясно какво е налично...
Имате DVI-I вход на монитора? Ако е DVI-D няма да стане.
Имате същите три цвята (червен-зелен-син) като изход на DVR? Тогава ви трябва още един кабел RGB-RGB Male/Male, ако си нямате,
примерно:
Изображение
darken_nz - специалист
Според мен е ясно. Човека казва, че монитора му има два входа - VGA и DVI.
На VGA е сигнала от компютъра, а на DVI иска да пусне сигнал от DVR.
За мен това е малко гадна алтернатива, защото постоянно трябва да се цъка копчето на монитора за да се сменя сигнала. С една платка като подаде сигнал и от DVR-a ще е много удобно, а варианти и цени има колкото иска човек и разбира се по - хубавото струва пари.
Иначе е вярно, че дигитален ли е порта на монитора (DVI-D) няма да е толкова лесно :-D .
За охрана на обект ли става въпрос ?
fluid_88 - напреднал
darken_nz написа:
Според мен е ясно. Човека казва, че монитора му има два входа - VGA и DVI.
На VGA е сигнала от компютъра, а на DVI иска да пусне сигнал от DVR.
За мен това е малко гадна алтернатива, защото постоянно трябва да се цъка копчето на монитора за да се сменя сигнала. С една платка като подаде сигнал и от DVR-a ще е много удобно, а варианти и цени има колкото иска човек и разбира се по - хубавото струва пари.
Иначе е вярно, че дигитален ли е порта на монитора (DVI-D) няма да е толкова лесно :-D .
За охрана на обект ли става въпрос ?
Ти си ме разбрал правилно,само дето няма да се цъка копчето постояно все пак е на стационарния комп.който се ползва само за филми.DVR-a пуска сигнал и за плазмата и за монитора като постоянна картина ще има на монитора а когато искам гледам на големия екран камерите.
става въпрос за нас не за обект,в стаята има и лаптоп.
преходника ще е тук понеделник така ,че тогава ще стане ясно.
darken_nz - специалист
Значи компютъра няма да го позлваш толкова (каза, че ще има постоянна картина на монитора)
Сигурно тази функция ще я поеме лаптопа :) .
Чакам да вземеш преходника и да споделиш впечатления :) .
fluid_88 - напреднал
:axe: Който бърза така е днес пристигна преходника на Hama е с позлатен накрайник ето:
Изображение
Но проблема е ето този:
Изображение
Изображение
на мен ми излезе 25 лева давам го за 18лв :?
и ако може някой да каже какво трябва да е при мен без четерите крачета от страни. :?
darken_nz - специалист
Заповядай! :
Изображение
Виж сам :) .

Тема "dvi to 3 rca" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: