От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте.
Трябва ми схема,която да се задеиства от импулси,подадени от рид ампула.
Задействането на схемата да започва при подаване на импулсите,а при спиране на импулсите да не е задействана,независимо от състоянието на рид ампулата - отворено или затворено.
Благодаря предварително.
Trifun - специалист
Ако те устройва схемичката да е с релета - мога да я постна тук. Трябват ти 2 реленца - едното работи като "мигачно" - в такт с импулсите от ампулата. Трябва да има един превключващ контакт. Другото е контролно - ако първото работи в мигачен режим, контролното е задействано. Ако мигачното спре, независимо в какво положение - контролното отпада след 1-2 секунди.

Ако държиш да е по-прецизна (електронна) техника - колегите ще помагат - на мен електрониката не ми е от "силните страни" :)
2v6 - майстор
lzvq написа:
Здравейте.
Трябва ми схема,която да се задеиства от импулси,подадени от рид ампула.
Задействането на схемата да започва при подаване на импулсите,а при спиране на импулсите да не е задействана,независимо от състоянието на рид ампулата - отворено или затворено.
Благодаря предварително.
Това може да стане и с няколко пасивни елемента, въпроса е какво трябва да задейства схемата.
Скоростно реле ли ти трябва :?:
sstefanov - майстор
Какви са параметрите на входните импулси? Напрежение, минимално/максимално време на импулса и паузата?
Здравейте отново.
Параметрите на входните импулси не зная - рид ампулата ще се задейства от малък магнит,монтиран на малка шайба.
Изпълнение с релета ме устройва,като крайната цел е задействане на някакъв звуков сигнализатор.
Напрежението ще е 9 волтова батерия.
Gnus - специалист
Мислил ли си да замениш рид ампулата с датчик на Хол? Ще имаш индуцирано напрежение докато магнитът се движи/върти, а като спре, няма да имаш, независимо в каква фаза е спрял.
2v6 - майстор
lzvq написа:
Здравейте отново.
Параметрите на входните импулси не зная - рид ампулата ще се задейства от малък магнит,монтиран на малка шайба.
Изпълнение с релета ме устройва,като крайната цел е задействане на някакъв звуков сигнализатор.
Напрежението ще е 9 волтова батерия.
Какъв звуков сигнализатор? С каква сила? Когато се върти шайбата ли искаш да свири?
Както Gnus пише, ако вместо ридампула са монтира бобина ще се генерира напрежение, което може директно да възпроизвежда звук с подходящ говорител, пиезозумер или друго...
С ридампула и магнит ми е най удобно,имам подходящи такива.
Сигнализатора ще се използва за риболов,затова искам да е компактен.Нямам датчик на хол.
Смятам да направя 3-4 бройки, затова го замислих с рид ампули.За сигнализаторната част мога да използвам пиезозумери.
Gnus - специалист
Най-простото е да свържеш директно ридампулата с пищялката и с батерията. Само ще трябва на ръка да контролираш да не остане включено в състояние на покой.
Ако искаш леко да усложниш, свържи ампулата с едно реле за време или чакащ мултивибратор с някакво разумно времезадържане.
Може и микроконтролерче да му сложиш, зависи колко ти се занимава.

Тема "Помощ за импулсна схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: