• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
shefcheto91 - специалист
Здравейте, обръщам се към вас с молба за съвет.
Отварям една доста обширна и неясна тема, за която може и да не получа отговор но се надявам да ми помогнете.
Имам компютър Хюндай
ппоцесор: AMD 2х3.2
RAM: 3 гб
Видео карта: nvidia geforce GT 220 1GB
кутия:GOLDEN FIELD 1285B Midi Tower, PSU installed 1 x 460W
дъно: FOXCONN Motherboards Support Windows® 7 RC
Знам, че частите не са нищо спецялно или даже по-зле, но за това имам пари и това имам...
Въпроса е, че работи добре и без грешка до редни натоварвания и обикновенна работа, независимо колко часа работи дори и след 3 дни неспирно работене на него не ми прави проблеми, но в момента в който се стартира някаква игра и се изминат 5 минути игра компютъра просто забива от раз.
Моля ви помогнете ако имате някаква идея от какво може да е.
Ако има значение работа с уиндолс 7 64мб но си ми прави пролеми и с ХР 32мб
Благодаря предварително на всички
Gnus - специалист
Първото ми предположение е, че не ти бачка охлаждането на видеокартата и прегрява. Ако това не е проблемът, виж дали са инсталирани коректните драйвери.
imarh - специалист
Охлаждането на видеокартата, процесора и/или цялата кутия.

1. Почистване на вентилаторите и отворите около тях (нежно с прахосмукачка).
2. Нова термопаста под радиаторите евентуално.
3. Нови вентилатори евентуално, ако тези стържат, клеясали са или въртят бавно и разцентровано.
shefcheto91 - специалист
Значи всички сте на мнение, че трябва да се почисти компютъра и евентуално да се подобри охлаждането.
понеже компютъра е нов и е още в гаранция немога да го отваря, но знам със сигорност, че охлаждането е много зле понеже се вижда колко е малко...
няма ли възможност да е от захранването или от рм памета ?
Gnus - специалист
По симптомите, които си дала, така излиза.
Все пак, щом ти е относително нов компютърът, значи е по-малко вероятно проблемът да е в запрашаването. Може да е неработещ вентилатор. Има разни програмки, които ти следят температурата в различни точки от компа. Ето една такава: SpeedFan. Ако се вдига температурата над 50-тина градуса, значи това е проблемът.
За теб остава да отчетеш температурата в такъв момент, в който вече си играла известно време, но все още не е забил комптюърът.
imarh - специалист
shefcheto91 написа:
Значи всички сте на мнение, че трябва да се почисти компютъра и евентуално да се подобри охлаждането.
понеже компютъра е нов и е още в гаранция немога да го отваря, но знам със сигорност, че охлаждането е много зле понеже се вижда колко е малко...
няма ли възможност да е от захранването или от рм памета ?

След като компютъра е нов и предполагам работи там отскоро е малко вероятно да е задръстен с прах, косми и т.н.
Тогава е възможно просто да има пропуск при монтирането на радиаторите/вентилаторите, малко или много термо паста и т.н. Най-добре го занеси във фирмата при която все още е в гаранция и им обърни внимание именно на това - че се случва когато се пусне игра за да се сетят да погледнат видеото.

Между другото отдавна не съм в течение с актуалните модели видеокарти, но твоята има вероятност да се води "silent", т.е. с пасивно охлаждане - само радиатор без вентилатор. Може проблемът да е именно там.
imarh - специалист
Егати....тук все едно има дежавю...
shefcheto91 - специалист
Процесора и видеокартата са с вентилаор и са страшно задръстени с пепел.
Незнам как са монтирани и как стоят нещата вътре понеже немога да го отворя.
Целта ми е да разбера евентуалната повреда за да мога когато го занеса на ремонт да опиша проблема за да не се ровят навсякъде из него и да го върнат 2 пъти по счупен от сега
Gnus - специалист
Най-добре им обясни както на нас. Те по всяка вероятност също първо ще продухат праха със сгъстен въздух и ако няма ефект, тогава ще търсят други причини.
cybersas - специалист
shefcheto91 написа:
Процесора и видеокартата са с вентилаор и са страшно задръстени с пепел.
Незнам как са монтирани и как стоят нещата вътре понеже немога да го отворя.
Целта ми е да разбера евентуалната повреда за да мога когато го занеса на ремонт да опиша проблема за да не се ровят навсякъде из него и да го върнат 2 пъти по счупен от сега
Нали казвш, че е нов - откъде тази пепел?! Съхранявай го като хората - ако е прашно - не на земята, а на бюрото... Пепел имало - Ами иди да ти го почистят или да сменят вентилаторите. Аз ако бях на тях, щях да те накарам да платиш. Всяка техника си има инструкция за употреба, натоварване и параметри, при които работи. Ако вътре има "пепел" - нещо си сгазил лука ми се струва...

Другото - влез в биос - преди зареждане - става с del (копче на клавиатурата) преди да е заредил и виж в процесор -> статус -> обороти на вентилаторите и температура на процесора и GPU unit - изчакай и погледай - ако се вдигат стойностите - това е. Лошо охлаждане.
  • 1
  • 2

Тема "Компютъра ми забива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: