• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
shefcheto91 - специалист
cybersas ти ме зе малко като за мезе ама както и да е карай.
Купи съм го от януари месец и от тогава не е пипан от масата на която съм го оставил (не е на земята имам предвит) наскоро започна да ми прави тези проблеми и се зачудих ако някой добронамерен човек е имал същия би могъл да ми каже каква е била причината въпреки че това е компутър и всеки е универсален се надявах на отговор но както и да е.
Както бях наисал компютъра забива единствено по време на игра и то за около 5 минути след стартирането и.
А дори ида не съм хакер на тема процесори съм се занимавал с по стара техника пък и това ми е втори компютър, та от там знам че няма как толкова лесно да ти загрее процесора или видео картата от 5 минути игра...
та дори и да вляза в биоса няма какво да направя понеже имам доста мощен процесор който едва ли ще се затрудни толкова лесно, а дори и да го рестартирам следкато е забил и да проверя температурата едва ли ще успея да получа точните дани защото той вече ще се е охладил.
А и ако е от охлаждането предполагам че след усилена работа в продължение на няколко дни той ще забие...
ssi - специалист
Както са писали по-горе колегите, най-вероятната причина е отлагането на прах и разни боклуци около перките. Ако виждаш, че има доста гнус по радиаторите и перките, единственото решение е тя да се почисти.
Имаш 2 варианта:
единия е да се откажеш от гаранцията и да го отвориш и почистиш,
другия е да го занесеш във фирмата.

Напълно възможно е да прегрява видеокартата, дори и за 1 минута. Всичко зависи от охлаждането и.
Няма за какво да се спори. Просто се почиства и след това ако има проблем се дискутира.
Gnus - специалист
Скоро писах една програмка върху нВидия ГПУ и трябва да ти кажа, че за секунди се вдига температурата по време на изпълнението. А при мен нямаше и вентилаторче на видеокартата и много се усещаше. Затова и тук всички те съветваме да си провериш какви са температурата и оборотите на вентилаторчето на видеото. Щом можеш да видиш, че е запрашено, значи можеш да видиш и дали върви - това като най-елементарен тест.
shefcheto91 - специалист
Благодаря на всички за коментарите засега затварям темата и след ремонта най верояно ще пиша пак...
  • 1
  • 2

Тема "Компютъра ми забива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: