От мобилни телефони до цифрови камери
Fancyfree - напреднал
Идеята ми е за една тъпа китайска безжична мишка която ми писна да и слагам скъпи батерий през два месеца,а понякога и забравям да я изключвам... Искам да я захраня с кабел от лаптопа но там напрежението е 5V ,докато мишката и трябват 3V ,25mA . Възможно ли е и как да го направя? Мишката иначе ще си предава сигнала пак през блутут-а който е миниатурен и си стой в едно от usb-тата на лаптопа. Марката на мишката е JetTech 2.4G
Ето и линк към продукта
http://www.everbuying.com/product39636.html
Последна промяна от Fancyfree на пет окт 14, 2011 10:55 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
+5V ->|->|->|- +3V
(3 обикновени диода последователно)
Fancyfree - напреднал
Ами отностно милиамперчасовете има ли нещо да се прави ? Да не ми изпуши в ръцете :)
torbalan - Дървен философ
хаха
купи си една мишка логитеч...
и няма да имаш драма с батерии...
jordanvass - майстор
Щом проблемът ти е в цената на батериите - ползвай 2 акумулаторни батерии и си ги зареждай. Иначе с тоя кабел обезсмисляш удобството да ти е безжична мишката.
Тани - модератор
И като си купуваш акумулаторни батерии гледай да са с минимален саморазряд! Имам едни Санио които са с по-голям капацитет от другите , които са Унирос , но трябва да ги заредя поне два пъти без да ги ползвам заради саморазряда, докато Унироса е в мишката , която НИКОГА не изключвам!
nebeto - специалист
и аз ти препоръчвам да си вземеш едни акумулаторни батерии и да си свиркаш,то какъв е смисъла да предаваш сигнала с блутута,а пак да имаш кабел който ти се пречка.Аз също съм с безжична мишка с това (дано да не мине като реклама)и съм доволен бая си изкарват и съм доволен въпреки,че са 800мА,незнам потребилетя над мен защо се оплаква.
vvventsi - специалист
Fancyfree написа:
Идеята ми е за една тъпа китайска безжична мишка която ми писна да и слагам скъпи батерий през два месеца,а понякога и забравям да я изключвам... Искам да я захраня с кабел от лаптопа но там напрежението е 5V ,докато мишката и трябват 3V ,25mA . Възможно ли е и как да го направя? Мишката иначе ще си предава сигнала пак през блутут-а който е миниатурен и си стой в едно от usb-тата на лаптопа. Марката на мишката е JetTech 2.4G
Ето и линк към продукта
http://www.everbuying.com/product39636.html
Ами, защо направо не си купиш мишка с кабел?
Fancyfree - напреднал
Направих я без светодиоди.Оказа се че неиска да работи с тях,като ги махна си работи нищо че са 5 Волта(или така си мисля че са на лаптопа) а на мишката пише 3 Волта.Просто ми харесва мишката но кабела не ми пречи толкова.
sstefanov - майстор
Какви светодиоди?!

Тема "От 5V към 3V ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: