От мобилни телефони до цифрови камери
pesholong1958 - специалист
Здравейте!
Може ли някой да ми изпрати някаква схема за да се включи талевизор вместо монитор към компютара!
Много съм търсил схеми но неможах да намеря никаде.Ще Ви бъда много благодарен ако някой ми изпрати такава схемичка.
С поздрави .......Пешо!
Тани - модератор
Имам една схема за чернобял телевизор "Опера".
Изображение
Предполагам за такъв телевизор ти трябва . Ще я потърся да ти я пратя! Входа на телевизора беше за антенен кабел 50 ома нали?
Изображение
pesholong1958 - специалист
Това е 240 ома симетричен проводник за антена. Трябва ми схема за новите -цветни телевизори-например"Samsung".Тези телевизори са вече отживялица.Има ли някъде още такъв телевизор!?Всичките черно-бели телевизори от едно време са със 240 ома антенен вход.
Тани - модератор
Упс . объркал съм омовете снощи , явно ми се е спало много :-D "Отговора " ми беше провокативен и по скоро беше въпрос(и)

Какъв ти е телевизора?
Какви входове има?

Какви изходи има видеокартата ти?
MamaMy - майстор
Ако може дайте схема за Опера. Намира ми се и един Пирин. Също може. Желателно е схемата да поддържа 1024Х768. :cool:
Видеото има S-video VGA. Телевизорите имат по един антенен вход 240 ома. :lol:
Тани - модератор
За съжаление няма схема за такава резолюция , защото телевизора няма опция да си променя резолюцията . Схемата е само и единствено за стандартните за телевизора Опера 1920×1080 по симетричен кабел 240Ω :-D :popcorn:
pesholong1958 - специалист
Телевизора е "Самсунг".но мисля че няма значение от модела защото всичките телевизори от новото поколение имат стандартни аудио - видео входове и изходи.Имат и скарт букса за вход-изход.
Тани - модератор
„Всички телевизори от новото поколение стандартно имат” и РС вход .Самсунг не правят изключение .Щом е Самсунг от новото поколение си включи компютъра директно. Опитах и с конкретно зададени въпроси , но явно не може да ти се помогне. Съжалявам. Аз се отказвам.
Gadnyara - специалист
pesholong1958 написа:
Телевизора е "Самсунг".но мисля че няма значение от модела защото всичките телевизори от новото поколение имат стандартни аудио - видео входове и изходи.Имат и скарт букса за вход-изход.
По напълно аналогичен начин, за всички, които биха Ви помогнали няма значение дали ще си решите проблема или не!
Докато не дадете изходната информация, за другите остава да пишат саркастични мнения...

минимално необходимо инфо:
модел на видеокарта или снимка на видео-изходите,
модел на ТВ или снимка на видео-входовете му,
изисквания Ви за качество/резолюция на картината или други, на които държите.

П.с. Вече имаме отказали се.
pesholong1958 - специалист
Мисля че тези данни не са много "фрапиращи"за моделите на телевизорите и компютрите.За хора които разбират работата си в тая област не им представлява проблем.По принцип не съм запознат много с компютърната техника, и технологията в тях и за това не мога да дам точни данни за това което изисквате..Мисля че горе-долу компютрите имат общо устройство.Според мен ,всеки монитор има възможност да се замени с ТЕЛЕВИЗОР,стига да знае човек как да го направи!

Тема "Телевизор вместо монитор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: