• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
sasim - специалист
Здравейте от скоро се сдобих с един шмиргел.Според мен е български но няма никаква табелка по него, нито колко мощен е, нито какви са оборотите му.Сегашното му състояние е като го виждате на снимките.Въпроса ми е как да го свържа за да мога да го подкарам? Ще ми трябва ли кондензатор за да го подкарам и ако да какъв, като стойности и как да го вържа? Имам един кондензатор от пералня 18uF на 425 V.Дали ще стане с него? От мотора излизат три жици както се вижда от снимката ако някои знае как да ги свържа ще съм благодарен да сподели.

Прикачен файл

Photo1314.jpg

Прикачен файл

Photo1308.jpg

Прикачен файл

Photo1303.jpg
друмчо - специалист
Шмиргела е монофазен.Пробвай с този кондензатор или 8 мф. Кондензатора свържи на пусковата намотка, с по-малко съпротивление.
sasim - специалист
Пусковата намотка е тази с по-малкото съпротивление ли ? Как да я определя меря всеки проводник с всеки и тези двата, които са със най-ниското съпротивление те ли са пусковата.Как да го свържа към пусковата намотка последователно или паралелно? Мерси още веднъж :)
maistor-sm - специалист
Това може би ще ти е от полза.
Прикачен файл:
0fc1d787ee.jpg
0fc1d787ee.jpg (73.71 KиБ) Видяна 3065 пъти
Прикачен файл:
dfc55a0112.JPG
dfc55a0112.JPG (56.43 KиБ) Видяна 3065 пъти
друмчо - специалист
От трите жици, едната е обща за пусковата и работната намотка. Мериш с мулцитета. Кондензатора се свързва последователно на свободния извод със 220 волта. Съжалявам, че нямам възможност да чертая и да снимам. Успех!
cvetanmu - специалист
Това представлява схемата на свързване. Пусковата намотка е с по-голямо съпротивление.
Има и тема по въпроса viewtopic.php?t=8160 :)

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (18.14 KиБ) Видяна 3036 пъти
sasim - специалист
Така първо да ви благодаря за напътствията :) Та до къде стигнах по въпроса премерих и трите кабела и се оказа че двата крайни дават някакво съпротивление по между си докато този по средата няма връзка с нито един от двата (няма никакво съпротивление) Освен това като ги мерих ми направи впечатление че този по средата е два пъти по-тънък от крайните проводници.Възможно ли е този мотор да е само с една намотка и да не му трябва кондензатор.Някакви предположения за какво е средния кабел дали не е за заземяването.Някакви идеи? Да го пробвам ли без кондензатор само към двата провододника, които показваха съпротивление?
BAlexandrov - специалист
Ако е заземяване трябва да има връзка с корпуса :idea:
sasim - специалист
Тук що премерих няма връзка с корпуса нито с някоя от другите жици както стана ясно по-горе, Някакви идеи какво да правя?
cvetanmu - специалист
Или е прекъснала една от намотките, или има центробежен изключвател който е повреден.
Пробвай да свалиш страничните капаци.
  • 1
  • 2

Тема "Малко помощ за подкарването на един шмиргел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: