От мобилни телефони до цифрови камери
nebeto - специалист
ЗДР.Скоро бях си извел изход за усилвател с кондензаторче (чинчове),но самото ниво на чинчовете е много ниско или така ми се струва.Като подам сигнал към усилвател звука е по-слаб в сравнение с това да пусна сигнал от телефон или мп3 плейър.ТДА 7342 е интегралчете от което с кондензатор 2,2мФ пуснах чинчовете,иначе СДто е VDO 421,а усиватела ,та какво предлагате дали трябва да се направи някакво качествено предусилвателче или какво ще ме посъветвате.
darken_nz - специалист
Сигнала на фоно изходите (за слушалки) понякога е слаб (не знам откъде си взел). Може да ти се наложи да направиш предусилване щом е слабо.
nebeto - специалист
darken_nz написа:
Сигнала на фоно изходите (за слушалки) понякога е слаб (не знам откъде си взел). Може да ти се наложи да направиш предусилване щом е слабо.
ами то въросното СД изобщо нямаше такъв изхох,аз си го направих.ТДА 7342 това е интегралчето което подава сигнал към крайното стъпало.

Някакви предложения за качествено стерео предусилвателче?
nebeto - специалист
купих но звука нещо не ми хареса,предусилвателчето не усилва ниските честоти, защо се получава така? коже ли да се смени нещо та да просвирят и ниските тонове или ми дайте друга схемичка по-добра от тази.
valentin112 - специалист
nebeto написа:
купих но звука нещо не ми хареса,предусилвателчето не усилва ниските честоти, защо се получава така? коже ли да се смени нещо та да просвирят и ниските тонове или ми дайте друга схемичка по-добра от тази.
Предусилвателчето усилва не само ниските честоти, а всички от целият звуков спектър /20 Hz-20 000Hz/ , a за нехаресването има редица фактори: Предусилвател-филтри-крайно стъпало ....TDA 2050
Gadnyara - специалист
Поиграйте си с кондензаторите по сигналния път - на входа и изхода на предусилвателя. Може би в момента сте прекалили с капацитетите и филтрирате не само DC, а и ниските чуваеми честоти.
nebeto - специалист
чистосърдечно се извинявам за моята грешка.Като пробвах въпросната схемичка не бях я пробвал на дадения усилвател на линка,а на един друг домашен усилвател който има малко входно съпротивление,затова са ми се губели ниските.Не предполагах,че ще има разлика между усилвателите,сега схемата си върши работата както трябва с ниските честоти и с всичкото му с оргиналните елементи.Благодря.Живи и здрави.

Тема "с предусилвате дали ще стане ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: