От мобилни телефони до цифрови камери
rossenboy - специалист
Здравейте. От известно време се появиха едни прозрачни хоризонтални черти на екрана на телевизора( кат че стъкло преминава през екрана)-Нео с плосък екран(CRT). Че ще ходи на майстор е ясно, въпроса е дали има смисъл да плащам диагностика, ако ремонта ще е по скъп от телевизора.
splitservice - специалист
Като му намалиш осветеността остават ли?
bdimov - специалист
То е хубаво ако може да се види ефекта на дефекта посредством 1-2 снимки ( стига апарата да го хване това де ) Иначе според мен кондери в захранването или скрийн кондензатора на платката на кинескопа.
Но без да се придобие визуална представа само гадаем. А за ремонт си приготви между 30 и 50 лева ( 50 таван според мен )
kotyo - специалист
Навремето, когато читавите кабеларки бяха лукс, си играех с едни антенки и усилватели. Подобни прозрачни черти се появяваха при по-силен от нужното сигнал, а като го усилиш още малко ставаха тъмно сиви. Та, ако си на кабел, може пичовете да са натопорчили усилвателя заради някой съсед и да е от това.
valentin112 - специалист
rossenboy написа:
Здравейте. От известно време се появиха едни прозрачни хоризонтални черти на екрана на телевизора( кат че стъкло преминава през екрана)-Нео с плосък екран(CRT). Че ще ходи на майстор е ясно, въпроса е дали има смисъл да плащам диагностика, ако ремонта ще е по скъп от телевизора.
Филтри се казват нещата, обикновено са дефектирали кондензатори и хич не са скъпи, а тарифите на майсторите са друга тема.
rossenboy - специалист
Егаси телевизора. Таман да го снимам и си викам, абе я да го изключа за малко - извадих щепсели, контакти, всичко за около 10 мин и като го пуснах - нема черти, нема нищо. Та покупката на нов телевизор се отлага в неизвестното бъдеще. Благодаря на всички за съветите :-D
ben84 - специалист
Да не си обърнал щепсела случайно :-D
rossenboy - специалист
ben84 написа:
Да не си обърнал щепсела случайно :-D
А сега шах на пешката. Има ли някакво значение как го включвам (щепсела :-D)? Ако е английски или американски иди дойди, ама български :?
ben84 - специалист
Предполагам, че захранването на ТВ-то е двупроводно, ама със свързването на някой друг вход може да се получат разни интересни работи :wink: Иначе по описанието ми прилича на смущения от мрежата. Доколкото знам хората в занаята и викат "50 херца" на тая преминаваща линия.
Лично аз съм имал случка с компютър с незанулен контакт. Не разпознава CD, зарежда по 20 мин... Обръщаш щепсела и работи нормално. :eek:

За твоя случай не знам дали е от това, ама като написа как се е оправил :?
valentin112 - специалист
Или необезсмутени /нефилтрирани/ ел. уреди в съседите. Може и в къщи. Ако случаят е такъв, "дефекта" със сигурност ще се появи отново.

Тема "Черти на телевизор NEO" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: