От мобилни телефони до цифрови камери
DD-WRT - напреднал
MamaMy написа:
Aбе ти направи схемата с 3232 към СОМ пък после ще ти обясним как да стане към ЮСБ.
Това което имаш не е това което ти трябва.
Може ли да ми обясните всичко какви схеми да използвам какви накрайници. Защо да правя към ком, аз имам http://www.bb-elec.com/product.asp?sku=UC232A. Може ли схеми от ком към ttl ? Ако може ми обяснете изобщо как да си направя връзка между платката и компютъра ? Как да я направя към USB и изобщо възможно ли е ? Значи трябва да направя COM към TTL ?
DD-WRT - напреднал
Кажете ми направо какви кабели и накрайници да използвам и ако може ми дайте схема за тях, че съвсем се обърках. OK, ще направя схемата с макс3232 към ком, но какво да направя после ?
MamaMy - майстор
Явно наистина си много далече от тези неща. Много от преходниците от Ком към ЮСБ не работят коректно под дос или със разни програми. Най добре си е компютъра да има директен Ком порт. От този порт само със 3232 се прави конвертора за ТТЛ ниво. Това устройство представлява директно програматор без разширителна платка.
DD-WRT - напреднал
MamaMy написа:
Явно наистина си много далече от тези неща. Много от преходниците от Ком към ЮСБ не работят коректно под дос или със разни програми. Най добре си е компютъра да има директен Ком порт. От този порт само със 3232 се прави конвертора за ТТЛ ниво. Това устройство представлява директно програматор без разширителна платка.
ААА, значи да си направя схемата от dd-wrt и за ползвам ком порта на настолния, така ли ? Като направя схемата от dd-wrt да я закача директно към платката. Ком буксата от схемата е женска така ли ?
sstefanov - майстор
Премери за всеки случай какви нива ти излизат на USB-COM кабела. В много от тези кабели са спестени 12-те волта и на изходите излизат само 5. Ако е така - с по 1 резистор 200-300 ома последователно на RxD, TxD свързваш към изводите на платката и като стартираш рутера би трябвало да видиш съобщенията на конзолата в хипертерминала.
DD-WRT - напреднал
sstefanov написа:
Премери за всеки случай какви нива ти излизат на USB-COM кабела. В много от тези кабели са спестени 12-те волта и на изходите излизат само 5. Ако е така - с по 1 резистор 200-300 ома последователно на RxD, TxD свързваш към изводите на платката и като стартираш рутера би трябвало да видиш съобщенията на конзолата в хипертерминала.
Значи да ползвам женска ком букса и зад нея резисторите, ако се налага. Трябва ли да слагам друга интегрална схема, ако ползвам моят кабел, за който съм дал линк по-горе ? А да правя ли схемата в dd-wrt ? Мога ли по някакъв начин да причиня увреждания по платката на рутера, ако объркам нещо ?
sstefanov - майстор
Първо измери нивата и ги напиши тук.
DD-WRT - напреднал
sstefanov написа:
Първо измери нивата и ги напиши тук.
Тези дни ще измеря и ще постна
MamaMy - майстор
Мисля, че няма да стане. Щом рутера е на 3,3 волта, виртуалния ком ще се гъбясва яко. Дори със фалшиви нива това не е достатъчно за 1-ци.
sstefanov - майстор
И да не стане, нищо не се губи.

Тема "Еквавалентна схема на Maxim max3232" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: