От мобилни телефони до цифрови камери
ХУЛИГАНЮ2 - специалист
Към колегите хипер-ултра-супер-свръх-разбирачи на сложната материя,наречена аудио техника!
Колеги,явно не схващате нещо доста елементарно и се заяждате със скромен и учтив човек като мен.Първо обърнете внимание на факта,че колегата,който е пуснал темата иска да навре смешно устройство с мощност около 20 Вата в кола,за да имитира някакво звучене!Тоест той не държи много на качеството.Аз само се опитах да му дам по-полезен съвет в област,в която имам опит.Не твърдя,че съм Джони Пенков, но имам достатъчно познания.Ако вие си настройвате музиката с осцилоскоп и имате толкова чувствителен слух,то 99% от хората не чуват честоти под 30Хц и над 18кХц.Защо тогава ми говорите за някакви невероятни кутии със сложна геометрия и страшни характеристики??Да не би суб ууферите (на които всички им казвате БУФЕРИ,неясно защо) да са лабораторни уреди?И накрая към ямболския експерт-колега,правиш ли разлика между сила на звука и качество на звука?
a_atanasov - специалист
Честита Нова 2012 година.
С пожелания за много здраве, щастие и успехи на всички писали и чели темата ми.
За съжаление, за пореден път разбрах, че "козата си иска пръч". Идеята ми не е невъзможна, но е скъпа за изпълнение.
В крайна сметка намерих една каса втора употреба, с геометрия като за моята кола, но с изгоряли говорители, които замених с един. Също така взех и един средно силен (2х150) усилвател, и в крайна сметка се получи това, което исках - по-плътен звук в колата. Същевременно не го пускам толкова силно че да се обръщат минувачите.
За съжаление се сблъсках с ефекта "резонанс". Сега мисля по въпроса за звукоизолация на вратите.
Весели празници.
Mc Queen - специалист
Честита и Здравословна и на теб.
http://www.tuning.bg/forum/viewforum.ph ... f685238f3c
Има тема "Шумоизолация"

Дано там си намериш отговора.
ХУЛИГАНЮ2 - специалист
Колега Атанасов,радвам се,че си намерил решение.
Проблем с вибрации и резонанс имаш не само ти.Най-често причината е в задния номер и пластмасите по задния капак,както и в багажника.Не знам каква ти е колата,но преди да почнеш да лепиш вати и всякакви изолатори,прегледай дали са стегнати всички гайки и винтове по корите!
molosy - специалист
Препоръчайте някой човек, способен да съживи 1 кар субуфер:

http://www.infinitysystems.com/car/prod ... d=BASSLINK

Имам дори и пълната сервизна документация, но с времето и уменията съм зле :-D

P.S.
Всъщност, дали мога да го преработя на домашен ?!?
ХУЛИГАНЮ2 - специалист
А кое е умряло на това Инфинити-говорителя или усилвателя.
molosy - специалист
Май захранването на усилвателчето се е предало :?
Уговорил съм се с един колега от форума да го погледне, ама немога да стигна до София.

Тема "Домашен суб-буфер в кола. Има ли начин?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: