От мобилни телефони до цифрови камери
valentino76bs - майстор
Телевизора ми е CROWN модел CTV 2009 TXT SI и не иска да тръгне въобще.От платката се чува постоянно само едно цъкане ''тик так'' се едно някакво реленце щрака..Нещо да ме насочите.Ще ви бъда благодарен даже и да не мога да го оправя.
Прикачен файл:
Picture 008.jpg

Прикачен файл

Picture 007.jpg
inspo - майстор
Този кондензатор ми се струва, че е заминал.
Виж другите как лъщят отгоре, а този е почернял и май е надут?
Не съм спец, ама това се набива на очи веднага.

Прикачен файл

Picture 008.jpg
valentino76bs - майстор
inspo написа:
Този кондензатор ми се струва, че е заминал.
Виж другите как лъщят отгоре, а този е почернял и май е надут?
Не съм спец, ама това се набива на очи веднага.
Имаше два надути ,смених ги ама ги мерих преди това и този мерих ама е здрав.поне така показва уредчето ми.Интересно ми е какво тик така,...:)..
cvetanmu - специалист
Най-вероятно заминал транзистор на тхо или късо по шината на 100 те волта и сработва защитата на импулсното.
Fender_str - специалист
cvetanmu написа:
Най-вероятно заминал транзистор на тхо..
^+1
MamaMy - майстор
Абе занеси го на някой авто-монтьор или в аптеката. Ще го оправят с гаранция. Ти обаче не пипай, че ще те ритне магарето :lol:
valentino76bs - майстор
MamaMy написа:
Абе занеси го на някой авто-монтьор или в аптеката. Ще го оправят с гаранция. Ти обаче не пипай, че ще те ритне магарето :lol:
Aбе мен ме е ритало ,ама гледай тебе да не те ритне коня ръйш ли... :)
tv-servize - специалист
смени си транзистора на тхо-то ,bu808 е надписа му и също така трябва да смениш и кондензатора в базовата верига -10мф на 50в,защото ше изгори пак.
valentino76bs - майстор
Едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички.... =D> ,смених този транзистор беше изгорял дадоха ми от магазина някакъв аналог C5388,и два видимо издути кондензатора 470микро /35 и 16волта,в различни крайща на платката са...а този 10 микро /250волта е здрав.Още веднъж БЛАГОДАРЯ ,голяма тръпка е. :-D, ши цъка а...:)

Тема "Tв CROWN не ще да включва." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: