• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
търся заместител на интеграла LF351 точно нея не намерих но намерих LF351N и пробвах с нея самоче нетръгна еквалаизера незнам дали имат разлика двете интеграли и ако имат кажете ми заместител или интеграла която смятате че ще тръгне на тази схема мерси предварително
http://schematics.circuitdiagram.net/vi ... 33787h.jpg
sstefanov - майстор
Еднакви са. Най-вероятно нещо си объркал. Измери напреженията спрямо маса на всяко краче на интегралната схема и ги напиши тук.
petromaniq - специалист
А най-добре измери, какво има на изхода на ОУ. Трябва да е половината от захранващото напрежение - естествено стига да има ток :idea:
ХУЛИГАНЮ2 - специалист
М!Че и УА 741 да сложиш,все едно.Тва си е обикновен ОУ.Нещо друго не ти е наред.
sstefanov - майстор
Да използваш 741 в аудио схеми е глупост. Няма никаква причина да го правиш!
valentin112 - специалист
sstefanov написа:
Да използваш 741 в аудио схеми е глупост. Няма никаква причина да го правиш!
Тоя мит е разбит...741 в режим на късо съединение и яко захранване....
ditronix - специалист
Да бе,да....В страната на мармотите може би! :-D При наличието на купища ОУ на пазара да тръгнеш да търсиш 741 (вероятно в музея ги има) си е направо занимавка!И да вярваш,че може с това изкопаемо да се направи нещо-смешно е! Още повече,че 351 е с J-FET структура,а примитивът 741 си е с обикновен биполярен вход!Та първото подходящо,за което се сещам е TL071!Или пък 061;081.... Само че за аудио аз най-харесвам 071. Има го навсякъде и е стотинки.
valentin112 - специалист
ditronix написа:
Да бе,да....В страната на мармотите може би! :-D При наличието на купища ОУ на пазара да тръгнеш да търсиш 741 (вероятно в музея ги има) си е направо занимавка!И да вярваш,че може с това изкопаемо да се направи нещо-смешно е! Още повече,че 351 е с J-FET структура,а примитивът 741 си е с обикновен биполярен вход!Та първото подходящо,за което се сещам е TL071!Или пък 061;081.... Само че за аудио аз най-харесвам 071. Има го навсякъде и е стотинки.
В един друг форум Стефанов изпрати 741 в заслужена почивка =D>
ХУЛИГАНЮ2 - специалист
Колеги,става въпрос,че на момчето не му тръгва еквалайзера.Не говорим кой операционен усилвател е по-добър.
sstefanov - майстор
Аз вече му дадох съвет какво да направи, за да можем да му помогнем.
До тук - ни кост, ни вест.
  • 1
  • 2

Тема "Търся заместител на интеграла LF351" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: