От мобилни телефони до цифрови камери
moimoimoi - майстор
здравейте колеги,
проблема е следния ,както си работел тв-то и екрана стана бял,натискам от дистанционото бутона меню но нищо,само бяло, а преди време понякога картината силно се затъмнява и като се изключи и включи с оправяше,незнам дали имат връзка двете неща
отворих телевизора,свалих и разглобих променливо-токовия резистор който е за размагнитване и го сглобих ефект имаше-появи се картина-цветове има ,фокус всичко ок само дето има едно двойно червено изображение което се получава най вече на белия цвят-нещата които са бели имат двоен червен образ
на тхо-то има два потенциометъра-въртях ги ама не се променя,единия е за фокуса а другия се осветлява или затъмнява картината,оставих ги в начално положение което си беше и най доброто
на платката на кинескопа има няколко транзистора и между крачетата им е доста нагоряло,явно яко се пържат,профилактично ги презапоих да не би да има студена споика, на единия транзистор едното краче където се започва към пътечката явно от жегата пътечката се е разлепила от платката но не е прекъснала

да споделя че имам и още едно беко което в началото като се пусне пак има някакво подобно изображение но като загрее след 2-3 минути и се оправяше
нещо баланса на белия цвят се губи си мисля,надути кондензатори нямаше
Последна промяна от moimoimoi на чет дек 22, 2011 11:02 am, променено общо 1 път.
lecki - специалист
Ако червената окантовка намаля като намалиш яркостта
то кинескопа е пътник, иначе мери напреженията на трите видеоусилвателя
на платката на кинескопа трябва да са еднакви приблизително. :?
moimoimoi - майстор
e познания по силова електротехника имам, по слаботокова електроника по малко :lol:
презапоих още 20 спойки дето не ми харесваха и сега картината е по добра и от преди,поне според този който гледа тв-то
но явно проблема е бил комплексен-от променливотоковия резистор и от студени спойки,явно тези два проблема са често срещани при беко

Тема "проблем с телевизор беко -решено" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: