• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Ники274 - специалист
Този точно вариант не знам дали ще му свърши работа.Освен ако няма пряка видимост между камерата и приемника 15-20 метра.
За по-големи разстояния има такива приемник и предавател до колкото помня стигат до 5 вата(което е предостатъчно,предполагам 1 ват ти е достатъчен).Захранването им е 12 волта.Имат и кодиране на канала.Отделно имат няколко канала за предаване,могат да се пускат няколко камери на различни канали,съответно различни приемници и предаватели.А на колегата варианта ще можеш само една да подкараш.
kirofabv - специалист
Датчик от парктроник ?
Ники274 - специалист
Излишни пари и средства със съмнително КПД в случая.
ditronix - специалист
И какъв е ултразвуковия датчик,че не е обемен? Линеен или някакъв друг сорт?
kuger - майстор
ditronix написа:
И какъв е ултразвуковия датчик,че не е обемен? Линеен или някакъв друг сорт?
Ултразвуковият датчик няма да регистрира присъствие извън колата, за разлика от двузоновия микровълнов. Той затова си е двузонов, избираш охрана само вътре в купето, или и около колата.
Ники274 - специалист
ditronix написа:
И какъв е ултразвуковия датчик,че не е обемен? Линеен или някакъв друг сорт?
Ултразвуковия и пир-а са ограничени от прозорците и пластмасите в колата.Ще се задействат само ако има движение вътре в купето.
СВЧ датчика не му пречат стъклата,пластмаси и др.Може да сработи до няколко метра извън колата.
kuger - майстор
Ники274 написа:
ditronix написа:
И какъв е ултразвуковия датчик,че не е обемен? Линеен или някакъв друг сорт?
Ултразвуковия и пир-а са ограничени от прозорците и пластмасите в колата.Ще се задействат само ако има движение вътре в купето.
СВЧ датчика не му пречат стъклата,пластмаси и др.Може да сработи до няколко метра извън колата.
Колега, не четеш!
naughty - специалист
kuger написа:
Ако имаш аларма, просто ти е нужен двузонов микровълнов датчик.
бях сложил такъв точно с цел да не ми се пулят през прозорците. пулсациите от датчика вързах към сирената, прави бип-бип като резултат. единствения проблем е при дъжд, бях сложил ключе да байпасирам в такива случаи. е, случвало ми се е в 4 през ноща да слизам да го изключвам, мо може и той да се свърже с дистанционно управление.


важно е датчика да се сложи възможно най-ниско в купето. при мен беше при скоростите
lz1wvm - специалист
bdoych написа:
Искам да направя в колата си сензор който да сработва ако някой се приближи на 5-10 см. от нея.
Имате ли някакви идей за по простички схеми на такова нещо. Гледах различни варианти на Proximity аларма но те са взети от варианти за металотърсачи и незнам ще работят ли добре.
Въобще в тази насока ако ви хрумне нещо ще съм благодарен да го споделите.

http://www.dosmen.hit.bg/electron/alarm/dropdat.htm
  • 1
  • 2

Тема "Дайте идея за сензор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: